Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaMobilRedmi Pad 2’nin yeni özellikleri sızdırıldı

Redmi Pad 2’nin yeni özellikleri sızdırıldı

Tablet pazarında bir hareketlilik yaşanıyor. Son olarak Vivo ve Realme’nin tabletleri su yüzüne çıkmıştı. Artık ise sıra Redmi’de.

Son devirde gelen raporlar, Redmi’nin yeni bir tablet üzerinde çalıştığını gösterdi. Bu bilgi, EEC sertifikasyon veritabanında 23073RPBFG model numarası altında görünen bir kayıttan elde edildi. Kayıt, tabletin ismini ve özelliklerini belirtmemiş olsa da, bu yeni aygıtın beklenen Redmi Pad 2 olabileceği düşünülüyor.

Duyum hesabı sahibi ve Twitter kullanıcısı Kacper Skrzypek, Redmi Pad 2 hakkındaki ayrıntıları paylaştı. Skrzypek, muteber bir kaynak olarak kabul ediliyor ve duyduklarına nazaran, Redmi Pad 2‘nin Snapdragon 680 yonga seti tarafından destekleneceği öngörülüyor. Bu durum, aygıtın evvelki modeli olan Redmi Pad’deki Helio G99 SOC’ten bir geçiş yaptığını belirtiyor.

Redmi Pad 2’nin yeni özellikleri sızdırıldı

Ancak, Redmi Pad 2’de Snapdragon 680 yonga setinin kullanılması, Redmi Pad’deki Helio G99 SOC’ye kıyasla genel performansta bir düşüşü işaret edebilir. Ortalama olarak, Helio G99, GPU performansında yaklaşık %16 ve AnTuTu testlerinde Snapdragon 680’e nazaran yaklaşık %35 daha üstün performans sunar. Redmi Pad 2’nin fiyatlandırma stratejisi, bu performans düşüşünün maliyetini haklı çıkarıp çıkaramayacağını belirleyecektir. Markanın, bu tabletin konumlandırmasını ve fiyatlandırmasını nasıl yapacağını görmek hayli değişik olacak.

Ekran özellikleri ile ilgili duyumlara nazaran, Redmi Pad 2, 1200×1920 piksel çözünürlüğe sahip 10,95 inç LCD panelle donatıldı. Bilhassa, ekranın 90Hz yenileme suratını destekleyeceği ve böylelikle genel görsel tecrübesi geliştireceği söyleniyor.

Redmi Pad 2′nin kamera yetenekleri ile ilgili olarak, aygıtın art tarafında 8 megapiksel ana kamera ile donatılması ve bu sayede yeterli bir görüntüleme yeteneği sunması bekleniyor. Özçekimler ve görüntü görüşmeler için de 5 megapiksel ön kamera olacağı düşünülüyor.

Tabletin, kutudan çıktığı andan itibaren Android 13 işletim sistemiyle geleceği ve Xiaomi’nin kullanıcı dostu MIUI 14 arayüzüyle sunulacağı varsayım ediliyor. Başka ayrıntılar şimdi belirtilmiş değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar