Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunResident Evil 4 Remake, Daha Fazla Dehşet Ögesi İçerebilir

Resident Evil 4 Remake, Daha Fazla Dehşet Ögesi İçerebilir

Geçtiğimiz yıl Capcom’un Resident Evil 4’ün yeniden yapımı için geliştirme sürecine başladığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise GameSpot’un aktardığı habere göre, Fanbyte tarafından hazırlanan yeni bir haberde, Resident Evil 4 Remake hakkında daha fazla ayrıntı paylaşıldı.

Sitenin kaynaklarına göre, Capcom, yeniden yapımda orijinal oyuna tam anlamıyla sadık kalmayacak ve oyundaki bazı sahneler önemli ölçüde değiştirilecek. Bu doğrultuda oyundaki ana karakter Leon Kennedy’nin enfekte olmuş bir köylü grubuna karşı savaştığı oyunun açılış sekansı da dahil olmak üzere oyunun önemli bir kısmının, orijinal oyundakinin aksine gece geçeceği iddia ediliyor.

Meral Erden: Resident Evil 4 Remake, Daha Fazla Dehşet Ögesi İçerebilir 1

Bununla birlikte orijinal Resident Evil 4, seriyi hayatta kalma-korku türünden biraz uzaklaştırarak oyuncuları aksiyon dozu daha yüksek bir maceraya sürüklüyordu. Ancak yeniden yapımda bu durumun değişebileceği ve korku dozunun daha yüksek olabileceği ifade ediliyor. Fanbyte’a göre bu yaklaşımda, Resident Evil 4’ün korku ve doğaüstü unsurlara büyük önem veren orijinal prototip sürümlerinden ilham alınıyor.

Bunların yanı sıra oyuncuların Ada Wong karakterini kontrol ettikleri orijinal “Assignment” ve “Separate Ways” ek içeriklerinin, oyunculara daha iyi bir yan hikaye deneyimi sunmak için yeniden düzenlenebileceği söylenirken yan karakterlere de daha güçlü bir rol ve daha fazla ekran süresi verildiği iddia ediliyor.

Son olarak Capcom’un internet sitesinde, 21 Şubat günü sona erecek olan bir geri sayım başlattı. Capcom’un bu geri sayım bittiğinde yeni bir oyun duyurusu yapacağı ve bu yeni oyunun Resident Evil 4 Remake olabileceği söyleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar