Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunReturn to Monkey Island Duyuruldu

Return to Monkey Island Duyuruldu

Devolver Digital tarafından Monkey Island hayranlarını oldukça mutlu edecek sürpriz bir duyuru yapıldı. Buna göre 30 yılı aşkın süre önce başlayan popüler macera oyunu serisi Return to Monkey Island ile devam edecek. Oyun, 1990 yılında Tim Schafer ve Dave Grossman ile birlikte seriyi başlatan Monkey Island’ın ortak yaratıcısı Ron Gilbert’in stüdyosu Terrible Toybox tarafından geliştiriliyor. Ayrıca Ron Gilbert ve Dave Grossman maceranın tasarımcıları ve yazarlarıyken, Dominic Armato da Guybrush Threepwood için seslendirme sanatçısı olarak geri dönüyor.

Devolver Digital tarafından yapılan duyuruda, “Efsanevi Secret of Monkey Island and Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge’in uzun zamandır beklenen devamı olan Return to Monkey Island’ın duyurusu yapılıyor” yazıyor. Tabii ki IP sahibi olan Lucasfilm Games de projeye bağlı durumda.

Duyuruya çok fazla detay verilmiyor ancak Ron Gilbert ve Dave Grossman’a göre ekip, son iki yıldır bu yeni proje üzerinde tam bir gizlilik içinde çalışıyor. Terrible Toybox, 2017’de çok beğenilen komedi macera oyunu Thimbleweed Park’ı daha önce piyasaya sürmüştü.

Return to Monkey Island bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek Oyunun çıkacağı platformlar ise şu an için belirsiz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar