Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilRusya, MWC 2022 Etkinliğinden Çıkarıldı

Rusya, MWC 2022 Etkinliğinden Çıkarıldı

Mobil pazarın kalbi olan Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi), Covid 19 salgını nedeniyle 2 yıldır çevrim içi olarak yapılıyordu. GSMA tarafından organize edilen kongre bu yıl 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde fiziksel olarak yapılacak.

Bununla birlikte dünyada iki gündür gündemde olan Rusya – Ukrayna çatışması yer alıyor. Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD hükümetleri Rusya’ya yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı. Şimdiye kadar Rusya devletinin Eurovision Şarkı Yarışması ve F1 Grand Prix müsabakasına katılımı yasaklanmıştı. Bununla birlikte Intel ve AMD de işlemci tedariği kısıtlaması duyurdu.

Meral Erden: Rusya, MWC 2022 Etkinliğinden Çıkarıldı 1
GSMA

İş teknoloji tarafına geldiğinde de mobil pazarın en önemli etkinlik organizasyon sahibi GSMA açıklama yaptı. GSMA, yaptığı açıklamada MWC 2022 ve benzeri bütün etkinliklerde Rusya’nın katılımının yasaklandığını söyledi. “Etkinliğin güvenliği, bilgiler ortaya çıktıkça sürekli olarak gözden geçirilmekte ve ayarlanmaktadır.” şeklinde açıklama yapan şirket Rusya’ya yönelik yaptırımları desteklemek ve dayanışmak amacıyla GSMA ile ilgili diğer etkinliklerle birlikte etkinliğe katılan birkaç Rus şirketini kara listeye aldığını resmen doğruladı.

GSMA’nın MWC 2022’yi erteleme gibi bir planı yok. Bunun yerine GSMA, kongreyi insanları, endüstriyi ve toplumu bir bütün olarak ilerletecek ülkeleri getirebilecek “birleştirici bir etkinlik” olarak görüyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar