Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Sevkiyatlarının Yüzde 61’ini Gerçekleştirdi

Samsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Sevkiyatlarının Yüzde 61’ini Gerçekleştirdi

Analitik şirketi Omdia’nın raporuna göre, Samsung katlanabilir telefon pazarının hakimi konumunda. Raporda şirketin 2021 yılında katlanabilir akıllı telefon sevkiyatları için pazar payının yüzde 61’inden fazlasını oluşturduğu ortaya koyuluyor.

Rapor, Samsung Galaxy Z Flip 3 modelinin yaklaşık 4,6 milyon adet sevkıyat ile en popüler katlanabilir akıllı telefon olduğunu gösterdi. Bu, 2020’de 1,1 milyon adet Galaxy Z Flip sevkiyatını artırmayı başardığı için Samsung adına oldukça büyük bir başarı.

Şirket, selefinden öğrendiklerinin ardından Galaxy Z Flip 3 akıllı telefonda  önemli değişiklikler yapmanın yanı sıra, önceki modelden önemli ölçüde daha düşük, yaklaşık 400 dolar daha ucuza fiyatlandırdı ve bu da şirketin satışlarını artırmaya yardımcı oldu.

Öte yandan şirket, Galaxy Z Fold 3’ün fiyatını da selefine göre 200 dolar indirerek cihazın fiyatını 1.799 dolara getirdi ve bu da 2020’de 700.000 adet olan sevkiyatların 2021’de.2,5 milyon adede yükselmesini sağladı.

Omdia raporu, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 akıllı telefonlarının birleşik sevkiyatlarının, teslim edilen toplam telefon sayısının yüzde 61’inden fazlasını ifade eden 7,1 milyon adedi oluşturduğunu ekliyor. Bu yıl, Samsung cihazlarının dünya çapında katlanabilir akıllı telefon pazarının yüzde 70’inden fazlasını oluşturabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar