Salı, Mayıs 24, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Expert Raw Uygulaması Daha Fazla Model Destekleyecek

Samsung Expert Raw Uygulaması Daha Fazla Model Destekleyecek

Samsung’un ham fotoğraf çekmenize yarayan Expert Raw uygulaması, Galaxy S21 Ultra ve S22 Ultra sonrası diğer modellere de geliyor.

Çoğu akıllı telefon, çekilen fotoğrafları varsayılan olarak JPEG formatında kaydeder. Ancak bu işlem fotoğrafın çeşitli işlemlerden geçerek sıkıştırılmasına, ham halindeki kaliteyi kaybetmesine yol açar. Ayrıca üzerinde oynama yapmak istediğinizde de RAW formatındaki fotoğraflara ihtiyacınız oluyor.

Günümüzde RAW desteği olan akıllı telefonlar bulunsa da Samsung bu iş için özel olarak geliştirdiği Expert RAW uygulamasını kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Uygulama, yukarıda belirttiğimiz gibi kısıtlı modeller için destek sunsa da, destek verilen cihaz sayısı artırılacak gibi duruyor.

Samsung Community forumlarındaki bir konuya mesaj yazan Samsung yetkilisi, Expert RAW uygulamasının yakında daha fazla Galaxy modeline yayılacağını duyurdu. Yetkilinin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Expert RAW, 25 Şubat’ta resmi olarak piyasaya sürülecek. Resmi lansmandan önce, size son desteklenen cihazlardan bahsedeceğiz. Destekleyip desteklemeyeceğine AP özelliklerine ve tüm lens sensörü özelliklerine göre karar verilecek ve sadece üst modellerin destekleneceği görülüyor.”.

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung Expert Raw Uygulaması Daha Fazla Model Destekleyecek 1
Samsung Galaxy S21

Yetkilinin açıklamasından da görebileceğiniz üzere, Expert RAW uygulaması yalnızca “üst seviye modelleri” destekleyecek. Bu durumda da Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerinin destekleneceğini söyleyebiliriz.

Son olarak Expert RAW uygulamasının Adobe Lightroom ile entegre çalışarak çekilen RAW formatındaki fotoğrafları düzenlemeye izin vereceğini belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar