Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy A73 5G, Bluetooth SIG Sitesinde Listelendi

Samsung Galaxy A73 5G, Bluetooth SIG Sitesinde Listelendi

Samsung’un yaklaşmakta olan akıllı telefonu Galaxy A73 5G, bu kez de Bluetooth SIG web sitesinde görüldü.

Samsung Galaxy A73 5G, geçtiğimiz Aralık ayında ilk kez ortaya çıkmıştı. Akıllı telefonun, 108MP arka kamera kurulumuna sahip ilk Galaxy A serisi cihaz olduğu söyleniyor. Cihaz, geçtiğimiz gün Geekbench veritabanında tespit edilmişti. Akıllı telefon şimdi de Bluetooth SIG veritabanında SM-A736B_DS model numarası ile listeleniyor. Veritabanında yer alan görünüm, cihazın yakında piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Bluetooth SIG listesi, yakında çıkacak olan Samsung Galaxy A serisi akıllı telefonun adını da doğrulamakta. Galaxy A73 5G’nin, SM-A736B ve SM-A736B_DS model numaralarına sahip iki çeşidi Bluetooth SIG sertifikasını almış durumda. Böylelikle cihazın, Bluetooth 5.0 bağlantısını destekleyeceğini söyleyebiliyoruz. Liste, bunların haricinde herhangi bir özelliği doğrulamıyor.

İnanç Can Çekmez: Samsung Galaxy A73 5G, Bluetooth SIG Sitesinde Listelendi 1

Ancak akıllı telefon, Geekbench ve FCC sertifika veritabanlarını halihazırda ziyaret etmiş durumda. Geekbench listesine göre Samsung Galaxy A73 5G, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 778G işlemci ve entegre bir Adreno 642L GPU tarafından destkelenecek. Akıllı telefon aynı zamanda, kısa süre önce piyasaya sürülen Galaxy akıllı telefonlara benzer şekilde Android 12 çalıştıracak şekilde kutudan çıkacak.

Akıllı telefonun FCC listesi ise cihazın 25W hızlı şarjı destekleyeceğini doğrulamıştı. Bunun yanı sıra, Galaxy A73 5G’nin 5.000mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Cihazın tasarım görselleri de Aralık ayında ortaya çıkmıştı. Sızdırılan görüntülere göre, akıllı telefon önceki modelin tasarım dilini koruyor. Aynı zamanda, kamera modülü de önceki ile aynı kalıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar