Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S24, Türkiye’de hangi işlemci ile satışa çıkacak: Exynos mu Snapdragon...

Samsung Galaxy S24, Türkiye’de hangi işlemci ile satışa çıkacak: Exynos mu Snapdragon mu?

Geçtiğimiz ay boyunca, Samsung’un Galaxy S24 serisi ile amiral gemisi akıllı telefonlarına Exynos yonga setlerini geri getirmeyi planladığını öne süren birçok söylentiyi sizlerle paylaştık. Samsung da tüm bu söylentileri güçlendiren bir açıklamada bulundu hatta. Konuşulanlara nazaran Galaxy S24, Amerika dışındaki birkaç bölgede Exynos 2400 işlemci ile satışa sunulacak. Fakat asıl soru, Exynos 2400 ile çalışan Galaxy S24’ün tam olarak hangi ülkelerde satışa çıkacağı.

@Tech_Reve’den gelen yeni bir tweet bu soruya yanıt veriyor üzere görünüyor. Tweet sahibine nazaran Samsung, Exynos 2400 işlemcili Galaxy S24’ü Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerinde satışa sunabilir. Amerika pazarları ise Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili Galaxy S24‘e sahip olacak. Buna nazaran Galaxy S24’ü ülkemizde de Exynos 2400 işlemciyle göreceğiz.

Snapdragon çiplerinin çoklukla güç verimliliği ve GPU performansı açısından Exynos çiplerinden biraz daha uygun olduğu biliniyor. Fakat Samsung’un Exynos’ta diretmesi yeni işlemcinin ortadaki farkı kapatabileceği fikri yaratıyor. Bekleyip göreceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar