Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy Tab S6 Serisi Android 12’ye Kavuştu

Samsung Galaxy Tab S6 Serisi Android 12’ye Kavuştu

Samsung Galaxy Tab S6 serisi tabletler için Android 12 güncellemesi yayınlandı. Samsung güncellemeyi ilk etapta Almanya’da akabinde Fransa’da dağıtarak işlemlere başladı. Buna ek olarak Galaxy A52 5G telefon modeline de OTA vasıtasıyla One UI 4.1 güncellemesini de sunan şirket zamanla diğer ülkelerin de güncellemeden faydalanabileğini söyledi.

Samsung Galaxy Tab S6 serisi Mart 2021 döneminde Android 11 güncellemesi almıştı. One UI 3.0 ile 3.1 sürümlerinden geçen cihazlar şimdiyse 4.0’a erişiyor. Gelecek vadede güncelleme olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Galaxy Tab S6 modeli Şubat 2022 Güvenlik Yamasıyla birlikte One UI 4 arayüzü ve Android 12 güncellemesini T865XXU5DVC3 yazılım koduyla birlikte alıyor. Tab S6 Lite modeliyse P615XXU4EVC5 yazılım koduyla birlikte Mart 2022 Güvenlik Yaması ve One UI 4 arayüzüne sahip Android 12 güncellemesine erişiyor.

Galaxy A52 5G modeli 2022 Ocak ayında One UI 4 ve Android 12 güncellemesini almıştı. Şimdiyse A52 5G modeli 4.1 sürümüyle birlikte yoluna devam ediyor. Söz konusu 4.1 güncellemesi şimdilik sadece Avrupa bölgesinde erişilebilir durumda. Güncellemelerin kısa süre içerisinde bütün kullanıcılara dağıtılması hedefleniyor.

Tablet ile birlikte telefon tarafında da güncellemelerin yapılmasını tavsiye ediyoruz. Zira tablet kanalında yeni arayüzle birlikte deneyim iyileştirmeleri sunulurken hem de güvenlik yamaları uygulanmış oluyor. Aynı şekilde mobil tarafta da güvenlik yamalarını özellikle uygulamakta fayda var. Eski model cihazlara bile hâlâ güvenlik yaması geldiğini hatırlatalım.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar