Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobilSamsung ile Tesla yeni bir iştirakin tarafları olabilirler!

Samsung ile Tesla yeni bir iştirakin tarafları olabilirler!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, çağa ayak uyduran ve hemen her teknolojide o veya bu şekilde varlık gösterebilen bir isim. Akıllı telefondan tablete, bilgisayardan televizyona, beyaz eşyadan akıllı ev aletlerine kadar onlarca farklı pazarda nihai ürün tedarikçisi olan Güney Koreli teknoloji devi, aynı zamanda birçok farklı marka ve model için de işlemciden depolama alanına kadar pek çok donanım ve yedek parça üretimi yapıyor. Samsung’un radarına giren son alan ise elektrikli otomobiller.

Bir süre önce yaptığı açıklamayla ilk kamera sensörü olan ISOCELL Auto 4AC’yi piyasaya sürdüğünü duyuran Samsung, bu hamlesinin devamının geleceğini bildirmişti.

Samsung ile Tesla yeni bir ortaklığın tarafları olabilirler!

Artık elektrikli otomobil dünyasında daha aktif olmak isteyen Güney Koreli teknoloji devinin, bir süredir Tesla ile dirsek temasında olduğu ve bu markanın otomobillerinde kullanacağı kamera sistemlerini üretme konusunda son derece istekli davrandığı iddia ediliyordu.

İşte Samsung’dan gelen yeni açıklamalarla birlikte bu söylemlerin iddiadan ibaret olmadığı anlaşılmış oldu. Şirket, Tesla tarafından 2023 yılında üretimine başlanılması beklenen Cybertruck modelinde kullanılacak kamera sistemlerinin kendisi tarafından üretileceğini duyurdu. Bu açıklamayı önemli kılan bir diğer detaysa, Samsung’un en büyük rakiplerinden biri olan LG’nin de aynı göreve talip olmasıydı.

Anlaşmanın boyutu veya sürekliliği hakkında henüz yapılmış bir açıklama olmasa da, bu yeni işin Samsung’a en azından yarım milyar dolar hasılat getireceği düşünülüyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar