Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung, Oppo X 2021 Gibisi Kaydırılabilir Telefon Çıkartabilir

Samsung, Oppo X 2021 Gibisi Kaydırılabilir Telefon Çıkartabilir

Samsung, 2022 yılı için Galaxy S amiral gemisi akıllı telefonlarını zaten tanıttı. Şimdi ise şirket, odağını bu yılki katlanabilir akıllı telefonlarına, yani Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4’e kaydırıyor. Ice Universe tarafından sızdırılan bilgiler, bu akıllı telefonların Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti tarafından destekleneceğini ortaya çıkardı.

Bununla birlikte Samsung’un kendi amiral gemisi yonga seti var. Bu yonga seti, ARM mimarisine dayalı bir grafik işlem birimine sahip Exynos 2200. Ancak Samsung’un katlanabilir akıllı telefonları, üç yıl önce piyasaya sürülen ilk Galaxy Z Fold’dan bu yana Qualcomm yonga setleriyle birlikte geliyor.

Şinasi Kaya: Samsung, Oppo X 2021 Gibisi Kaydırılabilir Telefon Çıkartabilir 1

Aynı zamanda Ice Universe, Güney Koreli teknoloji şirketinin bu iki katlanabilir akıllı telefonun yanı sıra, üçüncü bir cihaz piyasaya süreceği söylentisini de doğruluyor. Kod adı Diamond olan akıllı telefonun, Oppo X 2021’inkine benzer bir kaydırılabilir ekrana bile sahip olabileceği iddia edilmiş.

Samsung’un üzerinde çalıştığı söylenen kaydırılabilir telefon ile ilgili şu detayı da paylaşalım. Samsung Display esnek ekran panelleri üretebiliyor. Ancak hala çok sayıda zorluk olduğu için bu ekran panellerinden son derece sınırlı sayıda üretilecek. Örnek vermemiz gerekirse Oppo’nun prototipi, 2020 yılının sonlarında görücüye çıkmıştı ve aradan yaklaşık olarak 1,5 yıl geçmiş olmasına rağmen, marka henüz ticari kullanıma hazır bir ürünle karşımıza çıkamadı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar