Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobilSamsung tanınan modelindeki yanılgıları güncelleme ile ortadan kaldıracak

Samsung tanınan modelindeki yanılgıları güncelleme ile ortadan kaldıracak

Galaxy S23 serisi, Samsung’un en son amiral gemisi akıllı telefon serisi olarak piyasaya sürüldü. Cihazın, çok istikametli bir kamera heyetimi ile epey güzel özellikleri var. Fakat, kimi kullanıcılar aygıtta renkleri yanlışsız halde ayarlamayı başaramayan bir HDR sorunu yaşadılar. Bu sorun, düşük ışık yahut kapalı yer şartlarında objelerin etrafında bir hale efekti oluşmasına neden oldu. Neyse ki, Samsung resmi olarak sorunu kabul etti ve aygıttaki HDR meselesini düzeltecek olan bir yazılım güncellemesi yayınlamaya hazırlanıyor.

Samsung takviye takımı, sorunun tahlili üzerinde çalıştıklarını ve bir sonraki güncellemeye dahil edileceğini doğruladı. Lakin, marka sorunu çözecek makul bir güncelleme tarihi vermedi. Güçlü söylentilere nazaran, yaklaşan güvenlik yaması sonunda sorunu çözecek.

Samsung tanınan modelindeki yanılgıları güncelleme ile ortadan kaldıracak

Galaxy S23 serisi, HDR özelliğini kullanarak, sahnenin hem parlak hem de karanlık bölgelerinde daha fazla detay yakalamak için tasarlanmıştır. Lakin, sorun negatif pozlama kıymeti (EV) girdi çerçevelerinin tıpkı kontur desenini içermesi ve HDR çıktısından sonra mahallî ton eşleme (LTM) uygulanması ile birleştiğinde, sorunu daha da kötüleştirdi.

Bu sorun, Samsung’un aygıtların kamera tecrübesini geliştirmek için daima çalıştığını gösteriyor. Lakin, HDR sorunu sık sık ortaya çıkmıyor ve tüm kullanıcılar ortasında yaygın değil. Dahası, Samsung, markanın amiral gemisi serisinde, çok istikametli bir kamera heyetimi ile epey uygun özellikler sunduğu için, birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Bu nedenle, yaklaşan yazılım güncellemesi, Galaxy S23 kullanıcılarına daha âlâ bir kamera deneyimi sunacak ve bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar