Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilSamsung telefonlar SwiftKey sayesinde Bing AI ile birlikte gelecek

Samsung telefonlar SwiftKey sayesinde Bing AI ile birlikte gelecek

Şinasi Kaya: Samsung Telefonlar Swiftkey Sayesinde Bing Ai Ile Birlikte Gelecek 1 Microsoft, OpenAI yatırımı sonrasında ChatGPT özelliklerini ve GPT-4 yapay zekasını Bing arama motoruna entegre etmişti. Geçtiğimiz ay ise Microsoft, SwiftKey klavyenin iOS ve Android sürümlerine Bing AI sohbet entegrasyonun sağlamıştı. Artık ise SwiftKey sayesinde Bing AI, Samsung Galaxy aygıtlarındaki One UI arayüzüne entegre ediliyor.

Bing AI dayanaklı SwiftKey, Galaxy’lere geldi

One UI’a yüklü olarak gelecek olan SwiftKey klavye aracılığıyla Samsung Galaxy sahipleri üç ana Bing AI özelliğine erişebilecek. Bunlar sırasıyla Arama, Ton ve Sohbet. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar rastgele bir ekranda yahut uygulamada klavyeden çıkmadan, öteki bir tarayıcıya girmeden direkt web’de arama gerçekleştirebilecek. Bunun yanında yazmış olduğunuz bildirinin tonu ayarlanabilecek. Örneğin bir işi tamamlamasını istediğiniz çalışanınıza yazdığınız olağan bir iletinin tonunu daha profesyonel yahut uygun bir tona dönüştürebileceksiniz.

Şinasi Kaya: Samsung Telefonlar Swiftkey Sayesinde Bing Ai Ile Birlikte Gelecek 3 Bu iki temel özelliğin yanında en büyük özellik olan Sohbet ise direkt Bing AI ile sohbet etmenize yarıyor. Sesli girdilerin de kabul edildiğini belirtirken buradan Bing’ten isterseniz bir husus hakkında bilgi alabilir yahut sizin için bir görsel üretmesini sağlayabilirsiniz. Microsoft, bir müddet evvel Twitter’da SwiftKey güncellemesini paylaşmış ve yeni sürüm olan 9.10.11.10‘un “önümüzdeki günlerde” Samsung kullanıcılarına sunulacağını belirtmişti.

Elbette SwiftKey’i kullanmak bir mecburilik değil. Halihazırda kullandığınız klavye uygulamasını yahut varsayılan Samsung Klavyesi kullanılmaya devam edilecek. Ayarlar > Genel İdare > Klavye listesi ve varsayılan kısmından klavyeyi değiştirebilirsiniz. Öte yandan bir Nisan ayının ortalarında Samsung’un varsayılan arama motorunu Bing ile değiştirebileceği haberleri de çıkmıştı. SwiftKey’in Galaxy aygıtlara entegre edilmesi bunun da bir işareti olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar