Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung’a ikinci şok: Snapdragon 8 Gen1+ için TSMC savı

Samsung’a ikinci şok: Snapdragon 8 Gen1+ için TSMC savı

Meral Erden: Samsung’a ikinci şok: Snapdragon 8 Gen1+ için TSMC savı 1

Büyük beklentilerle AMD ile birlikte geliştirdiği Exynos 2200 yonga setinden beklediği verimi alamayan Samsung’a bir kötü haber daha geldi. Snapdragon 8 Gen1+ yonga setini TSMC üretecek.

Snapdragon 8 Gen1+ neler sunacak?

Sektörden gelen bilgilere göre Snapdragon 8 Gen1 yonga setinin üretiminde sıkıntı yaşanıyor. Samsung’un verimlilik problemlerini çözememesi nedeniyle Qualcomm üretimin bir kısmını TSMC’ye kaydırdı.

Qualcomm rekor büyüdü

1 hf. önce eklendi

Yeni yılın ilk aylarındaki yoğun amiral gemisi tanıtım rüzgârını en iyi şekilde karşılamak isteyen Qualcomm bu mücadelede Dimensity 9000 yongasetine de pay kaptırmamak niyetinde. Akıllı telefonlar yanında tabletlerde de önemli bir rekabet var.

Bu mücadelenin ortasında ve üstelik küresel çip krizinin yaşandığı bir dönemde Samsung’un verimlilik problemi tedirginlik yarattı. Qualcomm da yüzde 5-10 arasında performans iyileştirmesi getirecek Snapdragon 8 Gen1+ yonga setinin üretimine start verdi. TSMC yeni yongayı 4nm sürecinde üretecek ve beklenenden daha erken piyasaya çıkacak.

Xiaomi 12 Ultra ve Mix 5 gibi amiral gemilerinde kullanılması beklenen Snapdragon 8 Gen1+ yonga seti için aslında benzer iddialar daha önce de dile getirilmişti ancak zaman konusu da gündem olmaya başladı. En erken yaz aylarında Snapdragon 8 Gen1+ yonga setinin piyasaya çıkabileceği belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen1+ daha erken gelebilir

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar