Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilSamsung’un tanınan uygulaması değerli bir güncelleme aldı

Samsung’un tanınan uygulaması değerli bir güncelleme aldı

Vivo ve Huawei’den sonra Samsung da tarayıcı uygulamasını güncelleme kararı aldı. Samsung İnternet uygulamasının beta sürümü, kısa bir müddet evvel güncelleme aldı. Bu güncelleme, büyük ekranlı aygıtlarda ve tabletlerde URL, yer imi ve sekme çubuklarına daha süratli erişim imkanı sağlayan yeni özelleştirme özelliklerini beraberinde getirdi. Bu özellikler, artık kararlı Samsung İnternet uygulamasına da dahil edildi.

Samsung İnternet uygulamasının 21.0.0.41 sürümü, şimdilik Galaxy Store’da mevcut durumda. Bu sürümün Google Play Store‘da da yakın vakitte yer alması bekleniyor. Burada dikkat çeken en büyük değişiklik, tablet kullanıcılarına yönelik oldu. Samsung İnternet uygulaması, kullanıcıların daha kolay erişim sağlaması ismine URL/adres çubuğunu ekranın altına taşıma seçeneği sunuyordu. İşte bu seçenek, artık tabletler için de geçerli.

Samsung’un tanınan uygulaması kıymetli bir güncelleme aldı

Samsung, nedensiz bir formda, bu özelliği uzun bir mühlet boyunca yalnızca telefonlar için kullanılabilir kılmıştı, lakin durum nihayet değişti. Son güncellemeyle bir arada, adres çubuğunun yanında yer imi ve sekme çubukları da artık telefonlarda ve tabletlerde ekranın altına taşınabiliyor. Bu güncelleme öncesinde, yer imi ve sekme çubukları sadece ekranın üst kısmına yerleştirilebilirken, adres çubuğu alt kısma taşındığında büsbütün devre dışı kalıyordu.

Ancak, son Samsung İnternet ve Samsung İnternet beta sürümlerinde, yer imi ve sekme çubukları adres çubuğunun pozisyonuna nazaran üst yahut alt kısıma taşınabiliyor. Keşke yer imi ve sekme çubuklarını farklı başka taşıma yeteneği, adres çubuğunun pozisyonundan bağımsız olarak kullanabilseydik. Samsung’un bunu, ilerideki güncellemelerde düşüneceğini umuyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar