Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaOtomobilSav: Xiaomi'nin Otonom Arabası Trafikte Görüntülendi

Sav: Xiaomi’nin Otonom Arabası Trafikte Görüntülendi

Akıllı cihazlarda büyük bir pazar payına sahip olan Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemlerde elektrikli otomobil üreteceği iddialarıyla gündeme geliyordu. Şirket, bu projesini henüz yeni doğrulamışken ve aracın render görüntüleri ortaya çıkmışken bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Çin’in sosyal medyası Weibo üzerinde paylaşılan bir fotoğrafta Xiaomi’nin otonom otomobili, trafikte görüldü. Aracın canlı fotoğrafları, otomobilin gerçekten Xiaomi’ye ait olup olmadığını tespit etmekte pek de yeterli olmadı. Fakat aracın üzerinde Xiaomi’nin şu anda ne üzerinde çalıştığını gösteren bir cihaz yer aldı.

Xiaomi’nin elektrikli aracı yollarda böyle görüntülendi:

Ulaş Utku Bozdoğan: Sav: Xiaomi'Nin Otonom Arabası Trafikte Görüntülendi 1

Xiaomi’nin test aracının üzerinde yer alan bölümde Lidar sensörlerinin ve ‘diğer otonom teknolojilerin’ yer aldığı belirtildi. Araç, piyasaya çıktığında elbette bu kadar büyük ekipmanlara yer vermeyecektir. Bunun yerine araç bünyesinde daha küçük boyutta, aracın fiziksel sınırlarını aşmayacak cihazlar bulunacaktır.

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda paylaştığı açıklamalarında aracın üretim tarihini ve yapacağı yatırımı açıklamıştı. Şirketi CEO’su aracın seri üretiminin 2024’ün ilk yarısında başlayacağını paylaşmıştı. Otonom elektrikli araç projesine yaklaşık 10 milyar yuan (1,5 milyar dolar) yatırım yapılacağı paylaşıldı.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar