Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilŞayet bu tez hakikat çıkarsa, Samsung Galaxy S23 işlemcisiyle herkesi şaşırtabilir

Şayet bu tez hakikat çıkarsa, Samsung Galaxy S23 işlemcisiyle herkesi şaşırtabilir

Samsung’un yeni Galaxy S modeli olması beklenen Galaxy S23 için ortaya atılan son iddia, güvenilir sızıntıları ile tanınan endüstri analisti Ming-Chi Kuo’dan geldi. Yeni nesil Snapdragon mobil işlemcilerin Samsung’un kendi Exynos 2300 işlemcisinden kat kat güçlü olmasının, firmayı bu kez sadece Snapdragon kullanmaya ve Exynos’u S23 için pas geçmeye ittiği konuşuluyor.

Galaxy S telefonlarında Samsung önceden işlemcileri kendi işlemcisi ve Qualcomm işlemciler arasında pay ederdi. Örneğin S22 telefonların %70’i bir Qualcomm 8 Gen 1 işlemci, %30’u ise Samsung Exynos 2200 ile geldi. Exynos telefonlar büyük ölçüde Avrupa pazarında satılıyor.

Ne Snapdragon 8 Gen 2 ne de Samsung Exynos 2300 henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak söylentiler başladı. Bu yonga setlerinin her ikisi de 4 nanometre mimari teknolojisini kullanacak. Bununla birlikte, Ming-Chi Kuo’ya göre, Samsung CPU Qualcomm ile “hiçbir açıdan” rekabet edecek durumda değil. Samsung önemli bir performans veya pil ömrü farkı olmadan yeni bir telefon satışa çıkarmak istemeyecek. Bu yüzden de tercihini Snapdragon yönünde kullanacak gibi görünüyor.

Bu hamle, diğer kaynaklar tarafından da tahmin ediliyordu. Görünüşe göre Samsung, 2025 için yeni ve geliştirilmiş bir Exynos hazırlamaya çalışıyor ve bu arada çıkaracağı modellerde Qualcomm işlemci ile yürüyecek.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar