Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobilSon iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra sızıntısı, telefonların iPad'leri yakalayacak...

Son iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra sızıntısı, telefonların iPad’leri yakalayacak kıymetli bir özelliğe sahip olacağını söylüyor

Apple’ın yaklaşan iPhone 15 serisindeki her modelin Lightning ilişki noktası yerine USB-C şarj ilişki noktasını kullanacağını birden fazla kaynaktan duyduk, fakat son haberlere nazaran iPhone 15 Pro-ve muhtemelen iPhone 15 Ultra- temel model olacak olan iPhone 15’e nazaran ilişki noktasıyla ilgili 2 değerli avantaja sahip olacak.

Öncelikle, iPhone 15 Pro’nun USB-C 3.2 data transfer suratlarına ek olarak Thunderbolt 3 data transfer hızlarını da destekleyeceği, standart iPhone 15’in ise yalnızca USB 3.2’yi destekleyeceği sızıntılar ortasında yer alıyor. Thunderbolt 3 suratları 40Gbps’ye ulaşabilirken, USB-C 3.2 suratları 20Gbps’ye kadar çıkabiliyor, bu da iPhone 15 Pro’nun belgeleri çok daha süratli bir biçimde aktarabileceği manasına geliyor.

Bunun yanı sıra iPhone 15 Pro da yer alacak Thunderbolt 3 versiyonunun 4K monitörlerle de uyumlu olacağı sav ediliyor. Yani iPhone 15 Pro sahipleri belli içerik çeşitlerini başka bir ekranda görüntüleyebilecekler. Bunun bir başka manası da – üst düzey iPad’lerde olduğu üzere – değerli adaptör aksesuarları satın almaya gerek kalmayacak olması.

Elbette bunlar şimdilik sızıntı. Apple’ın ne yapacağını kestirmesi güç, lakin bugüne kadar iPhone’lar hakkında ortaya atılan pek çok tezin gerçekleştiğini düşünürsek, Apple bu defa de bizi yanıltmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar