Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunSony, PlayStation 5’in "kimsenin kullanmadığı" özelliğini kaldıracağını duyurdu

Sony, PlayStation 5’in “kimsenin kullanmadığı” özelliğini kaldıracağını duyurdu

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürerken birçok yeni özelliği de oyun severlerle paylaşmıştı. Övgü özelliği adı verilen PS5 Accolades de bunlardan biri olurken, bu özellik çevrim içi oyuncuların birbirleriyle olan etkileşimini artırmak için oyun severlere sunulmuştu.

Övgü özelliği, oyun sırasında bir oyuncunun performansının diğer oyuncular tarafından övülmesi temeline dayanıyor. Çok oyunculu modlarda oyun oynayanlar arasında toplanan övgülerle yeni bir rekabet sistemini de getiren bu özellik, maalesef beklenen ilgiyi görememiş olacak ki Sony bunu kaldırma kararı aldı.

Sony, aldığı kararla ilgili olarak şunları söylüyor: “Özellik beklediğimiz kullanım düzeyini göremedik. Bu nedenle bu yöndeki çabalarımızı yeniden gözden geçiriyoruz. Topluluğu birbirlerine olumlu mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik edeceğiz.”

Açıklamalara bakılırsa neredeyse kimsenin kullanmadığını anladığımız övgü özelliğinin PlayStation 5’teki desteğini ne zaman kaybedeceğini tam olarak bilemesek de, bunun 2022 sonbaharı civarında olması bekleniyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar