Salı, Ekim 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaYazılımSony'den Microsoft'a karşı atak: Sony, Destiny geliştiricisi Bungie'yi satın alıyor

Sony’den Microsoft’a karşı atak: Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor

Şinasi Kaya: Sony'den Microsoft'a karşı atak: Sony, Destiny geliştiricisi Bungie'yi satın alıyor 1

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak büyük bir hamle yaptı. Bu hamleyle büyük bir ses getirdi. Bu hamlenin ardından da gözler Sony‘e dönmüştü ve geçtiğimiz saatlerde Sony’den beklenen o hamle geldi diyebiliriz.

Sony, Bungie’yi Satın Alıyor

Geçtiğimiz saatlerde çıkan haberlere göre Sony, daha öncesinde Destiny’i ve Xbox’ın popüler serisi Halo’nun geliştiricisi olan Bungie’yi satın aldığını açıkladı. Sony’nin satın alım için ödeyeceği ücret ise 3.6 milyar dolar. Açıklamalara göre Bungie, PlayStation’ın bağımsız bir yan kuruluşu olacak.

İlk açıklamalara göre Bungie şu anda Destiny 2’nin yeni içeriği ve yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Destiny 2, multi platform bir oyun olmaya devam edecek ve Bungie’nin bundan sonraki süreçte oyunları da PlayStation’a özel olmayacak.

Aslında her ne kadar bunun Microsoft’un hamlesine bir yanıt olduğunu söylesek de açıklamalara göre Sony, yaklaşık 6 aydır bu anlaşma için uğraşıyor. Ayrıca PlayStation patronu Jim Ryan, daha fazla satın alım için hazır olmamız gerektiğini de söyledi. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar