Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilSony'nin iptal edildiği konuşulan Xperia 5 IV'ünden sürpriz bir sızıntı geldi

Sony’nin iptal edildiği konuşulan Xperia 5 IV’ünden sürpriz bir sızıntı geldi

Sony Xperia 1 IV ile birlikte duyurulmamasının ardından, Sony Xperia 5 IV’in sunulmayabileceği düşünülüyordu. Ancak yeni bir sızıntı, Sony’nin kompakt üst seviye serisinin yoluna normal bir şekilde devam edeceğini gösteriyor.

Sumahodigest, Çin’in en büyük sosyal ağı Weibo üzerinde Sony Xperia 5 IV için kısmi bir özellik listesi içeren bir gönderi tespit etti. Böyle bir özellik listesinin varlığı, telefonun hala yapım aşamasında olduğunu gösteriyor ve listenin içeriği umut verici gibi gözüküyor.

Görünüşe göre Xperia 5 IV, Sony Xperia 1 IV ile aynı kameralara sahip olacak. Yani, 12MP geniş, 12MP ultra geniş ve muhtemelen en heyecan verici olanı, 85mm ve 125mm optik zum aralıkları arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebilen 12MP telefoto kameralar ile sunulacak. Bu da ana merceğin odak uzunluğuna göre 3.5x ve 5.2x yakınlaştırmaya eşit.

Ayrıca, Sony Xperia 5 IV’ün hem 8GB hem de 12GB RAM seçenekleriyle sunulacağı söyleniyor. 12GB RAM seçeneği, Sony Xperia 5 III’te sunulandan 4GB daha fazla ve Xperia 1 IV ile aynı seviyede.

Pilin de 5.000 mAh boyutuyla Xperia 1 IV ile aynı kapasitede olması mümkün. Ancak önceki modelde olmayan kablosuz şarjı destekleyeceği de söyleniyor.

Snapdragon 8 Gen 1 çip seti, 6.1 inç ekran ve 128 GB veya 256 GB depolama seçeneği de listeleniyor. İlginç bir şekilde, Android 13’ten de bahsediliyor, ancak bunun yanında bir soru işareti var, bu yüzden muhtemelen kaynak bundan emin gibi görünmüyor.

Sızıntılar söz konusu olduğunda her zaman olduğu gibi, özellikle bu kaynağın geçmişte hiçbir şey sızdırmamış olması sebebiyle bilgilere şüphe ile yaklaşmakta fayda var…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar