Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSöylentiler Gerçek Çıktı: iPhone SE 3 Resmen Duyuruldu

Söylentiler Gerçek Çıktı: iPhone SE 3 Resmen Duyuruldu

Uzun süredir söylentilerini içerikleştirdiğimiz ve sizlerle paylaştığımız yeni iPhone SE, bugün gerçekleştirilen Apple EBIL etkinliğinde resmen tanıtıldı ve söylememiz gerek: Yeni iPhone SE bomba gibi geliyor.

Özet geçecek olursak yeni iPhone SE, iPhone 13’teki iyi özellikleri almış ve geliştirmiş. Birçok insanın uzun süredir istediği iPhone 8 tasarımıyla bezenmiş ve çok hızlı bir hale gelmiş. Gelin yeni iPhone SE veya iPhone SE 3’ün özelliklerine göz atalım.

Yeni iPhone SE 3 teknik özellikleri:

Şinasi Kaya: Söylentiler Gerçek Çıktı: iPhone SE 3 Resmen Duyuruldu 1

  • Ekran: 4,7 inç Retina HD ön panel, IP67 su ve toz geçirme sertifikası
  • CPU: 6 çekirdekli Apple A15 Bionic
  • GPU: 16 çekirdekli Neural Engine
  • Kamera: 12 MP Smart HDR 4 destekli arka kamera
  • Bağlantı türü: 5G

Yeni iPhone SE 3, iPhone 13’ün A15 Bionic çipini almış ve onunla harika işler başarmış. GPU konusunda ise yine Apple’ın klasik Neural Engine’i kullanılmış. iPhone SE 3’ün en ilgi çekici yanlarından biri de 5G bağlantı kullanması. Cihaz kırmızı, gri ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelecek.

Yeni iPhone SE 3 ekranı: Retina HD

iPhone SE 3’ün ekranı, 4,7 inç büyüklüğünde ve Retina HD teknolojisine sahip. Ekranda ayrıca IP67 su ve toz geçirme sertifikası bulunmakta. Bunların dışında Apple’ın dediğine göre yeni iPhone SE 3’te iPhone 13 ile aynı ekran kullanılmış. Söylenene göre iPhone SE 3’ün hem arka hem de ön cam paneli, bugüne kadar piyasaya sunulan en güçlü camlar.

Yeni iPhone SE 3 CPU’su: Apple A15 Bionic

Apple’ın iPhone 13’te de kullandığı Apple A15 Bionic yonga seti, yeni iPhone SE 3’te de kullanılmış. Bu 6 çekirdekli işlemci uygulamaların açılışı, fotoğraf çekme, mesaj gönderme ve internette gezinme gibi aksiyonları çok daha hızlı hale getiriyor. Apple’ın beyanına göre iPhone SE 3, iPhone 8’den 1,8 kat daha hızlı işlem yapabilme kapasitesine sahip.

Yeni iPhone SE 3 GPU’su: Neural Engine

iPhone SE 3’te yine iPhone 13’te kullanılan Neural Engine kullanılmış zira o da Apple A15 Bionic yonga setinin bir parçası. 16 çekirdekli Neural Engine, saniyede 15,8 trilyon işlem yapabiliyor ve bu sayede oyun, video izleme ve fotoğraf görüntülemede maksimum kaliteyi elde edebiliyorsunuz. Apple’ın dediğine göre iPhone SE 3’ün Neural Engine ile elde ettiği performans iPhone 8’den 26 kat daha hızlı.

Yeni iPhone SE 3 kamerası: Smart HDR 4

Yeni iPhone SE 3’ün kamerası da klasik Apple kamera kalitesini taşıyor. Arka panelde bulunan tek kamera tasarımı iPhone 8’de de vardı. Yeni iPhone SE 3’teki kamera 12 MP’e sahip. Bu kameranın İşlenmiş Fotoğraflama ve Derin Füzyon gibi özellikleri bulunmakta. Bunların yanı sıra Smart HDR 4 teknolojisiyle ten tonları bozulmadan fotoğrafların renkleri ve kontrastları çok daha canlı bir hale getirilebiliyor.

Apple A15 Bionic yongasının getirdiği nimetler sağ olsun iPhone SE 3’te video çekerken gerçekten profesyonel gibi hissedebileceksiniz. ISP teknolojisi sayesinde video kalitesi son seviyeye çıkıyor ve yine ten tonlarını bozmadan videonun rengi ve kontrastı ayarlanabiliyor.

Yeni iPhone SE 3 fiyatı ve çıkış tarihi:

  • iPhone SE 3 fiyatı: 429 dolar

Apple’ın açıklamalarına göre yeni iPhone SE 3’ün fiyatı 429 dolardan başlayacak. Cihazın hangi depolama kapasitelerine sahip olduğu belirtilmedi ancak 429 doların 64 GB’lık modele ait olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki Cuma günü olan 11 Mart’ta ön siparişe açılacak olan iPhone SE 3, 18 Mart’ta herkes için satın alınabilir olacak.

Yeni iPhone SE 3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Tasarımın iPhone 8’e dönmesi hoşunuza gitti mi? Fiyatı yüksek mi uygun mu? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar