Çarşamba, Aralık 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimSpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırıyor

SpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırıyor

Şinasi Kaya: SpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırıyor 1

Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX, ortaya çıkan bilgilere göre Crew Dragon uzay aracı üretimini sonlandırıyor. Uluslararası Uzay İstasyonu‘na(ISS) mürettebat götürmek ve uzay istasyonundan dünyaya mürettebat getirmek için kullanılan kapsülün üretimine harcanan paranın yeni nesil uzay araçlarının geliştirilmesi ve üretilmesine ayrılacağı belirtiliyor.

Parça üretimi devam edecek

Reuters tarafından yapılan bir haber, SpaceX’in üretim hattındaki son Crew Dragon kapsülünün tamamlanmasının ardından üretimin durdurulacağını gösteriyor. Bununla birlikte şirket, gelecekte tekrar üretim gerekirse diye üretim hattını hazır tutacak.

Crew Dragon, tekrar kullanılabilir bir yapıya sahip olduğu için şirket, mevcut kapsüllerini yenileyerek uçuşların devamlılığını sağlamak adına parça üretimine devam edecek. SpaceX filosunda dört adet Crew Dragon yer alacak.

NASA, HiRISE’ın çektiği Mars kumullarını paylaştı

2 gün önce eklendi

SpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırırken tamamen yeniden kullanılabilir yeni nesil Starship roketine daha fazla kaynak aktaracak. Özellikle Ay ve Mars görevleri için önemli olduğu belirtilen roketin,ilk yörünge testinin Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Uzay Haberleri
  • SpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar