Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetSpotify’dan geri adım

Spotify’dan geri adım

İnanç Can Çekmez: Spotify’dan geri adım 1

COVID aşıları konusunda tartışma yaratan podcast yayınları sonrasında Neil Young ile yollarını ayıran ve oldukça eleştirilen Spotify geri adım atıyor. COVID-19 ile ilgili yayınlarda dinleyicilere uyarılarda bulunacak. 

Spotify pes etti

Platformda podcast yayınları hazırlayan Joe Rogan’ın bir programda COVID aşıları ile ilgili manipülatif bilgiler veren bir hekimi konuk etmesi ile başlayan tartışma sanatçı Neil Young’ın albümlerini çekmesi ile sonuçlanmıştı. Apple Music’in karşı hamlesi de çok konuşulurken Joni Mithcell de platformdan çekildiğini duyurmuştu. 

İlk etapta Joe Rogan ile olan anlaşmasını riske atmak istemeyen Spotify, biraz Young’a yol verir gibi olmuştu. Gelen tepkilerin ardından şimdi COVID-19 ile ilgili podcast yayınlarında uyarı niteliğinde bir değişiklik yapılıyor. 

Kullanıcılar COVID-19 ile ilgili yayınlara girdiğinde pandemi hakkında bilim adamları ve otoritelerden derlenmiş bilgilendirmeler ve güncel verilerin olduğu bir merkeze yönlendirilecek. Böylece kullanıcılar doğru bilgiler edinebilecek. 

Diğer taraftan Joe Rogan da bir açıklama yaptı. Ünlü isim aşı karşıtı olmadığını ancak gençlerin aşı olmayabileceğini düşündüğünü dile getirdi. Ayrıca programlarında karşıt görüşlere de yer vererek daha iyi bir bakış açısı yakalamak için elinden geleni yaptığını da vurguladı. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Sosyal Medya Haberleri
  • Spotify’dan COVID-19 hamlesi

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar