Salı, Mayıs 24, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunStalker 2 Geliştirme Süreci Çekya’ya Taşınıyor

Stalker 2 Geliştirme Süreci Çekya’ya Taşınıyor

Bu hafta başında Çek gazeteci Pavel Dobrovsky tarafından paylaşılan bir tweet aracılığıyla, GSC Game World’ün kısmi olarak Ukrayna’dan Çek Cumhuriyeti’ne taşınacağını iddia eden bir haber ortaya çıktı. Daha sonra ise Çek internet sitesi Vortex, durumun gerçekten de böyle olduğunu ve stüdyonun bazı bölümlerinin öngörülebilir gelecekte Çekya’ya taşınacağını doğruladı.

GSC Game World, bu ayın başlarında Stalker 2’nin Rusya – Ukrayna savaşı nedeniyle geliştirmesinin geçici olarak askıya alınacağını duyurdu. Ukraynalı geliştirici, çalışanlarının ve ailelerinin hayatta kalmasına yardımcı olmaya çalıştığını söyledi, ancak Stalker hayranlarına oyunun geliştirme sürecinin devam edeceğine dair güvence de verdi. Şirketin kısmen Çekya’nın başkenti Prag’a taşınmasıyla, Stalker 2’nin geliştirme süreci beklenenden daha erken devam edecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde geliştirici stüdyo, Çernobil’in Ukraynaca yazımını yansıtmak için oyunun ismini değiştirdi. Bu doğrultuda oyunun orijinal olarak Stalker 2: Heart of Chernobyl olan ismi Stalker 2: Heart of Chornobyl olarak değiştirildi. Zira “Chernobyl” kelimesi, Çernobil’in Rusça yazımını yansıtıyor.

Bu arada GSC Game World, ilk olarak 28 Nisan’da çıkarmayı planladığı Stalker 2: Heart of Chornobyl’in çıkış tarihini 8 Aralık’a ertelediğini duyurmuştu.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar