Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunSteam Deck Sonunda Windows Ses Şoförlerine Kavuştu

Steam Deck Sonunda Windows Ses Şoförlerine Kavuştu

Valve, Steam Deck için Windows sürücülerini bazı eksiklerle birlikte piyasaya sürmüştü. Şirket şimdi avuç içi oyun cihazı için Windows paketine ses sürücüleri için destek sağladı. Önceden Bluetooth veya USB Tip-C hoparlör veya kulaklık kullanmanız gerekiyordu. Yeni sürücülerle ses sorunu giderilirken bunların çalışması için Valve ve AMD’nin APU sürücüsünü de güncellemeniz gerekecek.

Valve’ın Arch Linux tabanlı işletim sistemi SteamOS, güncellemelerle, hata düzeltmeleriyle ve yeni özelliklerle birlikte çok iyi hale geldi. Öte yandan Windows’un konsol üzerinde mükemmel performans gösterdiğini söylemek mümkün değil. Bu nedenle Deck için kendi işletim sistemi daha stabil bir seçenek gibi görünüyor.

Valve’in Steam Deck Windows sayfasına göre “konsol çift önyükleme” yeteneğine sahip. Ancak çift önyükleme sihirbazı sağlayan SteamOS yükleyicisi henüz hazır değil. Şimdilik kurulum yapmak isteyenler, Windows için önyüklenebilir bir SD kart kullanabilir. Ayrıca şirket Windows için herhangi bir destek sağlamıyor. Önceden Windows 11 Steam için uyumlu değildi, ancak bir güncellemeyle fTPM desteği eklendi ve bu mümkün hale geldi.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar