Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaYazılımSteam’de fiyatsız oyun deneme periyodu başladı: İşte fiyatsız oynanacak birinci oyun

Steam’de fiyatsız oyun deneme periyodu başladı: İşte fiyatsız oynanacak birinci oyun

Şinasi Kaya: Steam’de Fiyatsız Oyun Deneme Periyodu Başladı: İşte Fiyatsız Oynanacak Birinci Oyun 1 Steam Free Trial olarak isimlendirilen yeni oyun deneme özelliği ile Valve, oyun dünyasında yeni bir devri başlatıyor. Steam oyun deneme özelliği sayesinde bir oyunu rastgele bir fiyat ödemeden sonlu müddetliğine deneme bahtı elde ediliyor. Halihazırda oyunlar platformdan satın alınıp iki saatlik bir müddet içerisinde iade edilebiliyordu lakin oyun deneme özelliği işleri daha da kolaylaştıracak.

Steam oyun deneme özelliğini kullanıma aldı

Steam Free Trial yahut oyun deneme özelliği şu anda sırf Dead Space Remake sürümünde mevcut üzere görünüyor lakin bu özellik daha sonra öbür oyunlara da gelebilir. Dead Space ile 90 dakikalık deneme süresi boyunca oynamak için oyunu satın almanıza gerek yok. Dead Space deneme sürümü, oyunun makul bir noktasıyla sonlu değil ve oyuncuların 90 dakikalık mühlet içinde istedikleri kadar ilerlemelerine imkan tanıyor.

Şinasi Kaya: Steam’de Fiyatsız Oyun Deneme Periyodu Başladı: İşte Fiyatsız Oynanacak Birinci Oyun 3 Valve ve öbür yayıncılar bu yeni özelliğin başka oyunlarda da uygulanmaya bedel olup olmadığını görmek için muhtemelen Dead Space deneme sürümünü yakından izleyeceklerdir. Dead Space Remake şu anda 799 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Steam oyun deneme özelliği muhtemelen geliştiricilerin tercihine bağlı bir özellik olacaktır. Çünkü kimi oyunlar (Örneğin platform oyunları) esasen epeyce kısa periyodik olabiliyor. Bu nedenle 90 dakikalık sabit bir deneme müddeti olumsuz bir tesir oluşturabilir.

Öte yandan bu özellik, The Last of Us Part I ve Star Wars Jedi: Survivor üzere tanınan oyunların son PC portlarında gördüğümüz performans sıkıntılarının erkenden fark edilmesi açısından da hayli değerli diyebiliriz. Sonuç olarak oyunculara evvel oyunları deneme talihi vermek, makus optimize edilmiş PC oyunlarının yarattığı hayal kırıklıklarının bir kısmını hafifletebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar