Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunTake-Two, Zynga’yı Bünyesine Katıyor

Take-Two, Zynga’yı Bünyesine Katıyor

Take-Two, Zynga mobil oyun devini yaklaşık 12,7 milyar dolara satın alarak mobil oyunlara büyük bir adım attığını duyurdu. Take-Two’nun Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Bioshock gibi oyunlar üreten Rockstar Games, Codemasters ve 2K’nın da sahibi olduğunu not olarak düşelim. Diğer taraftan Zynga ise CSR Racing, FarmVille ve Words with Friends gibi oldukça iyi bilinen mobil oyunlar üretiyor.

Take-Two, anlaşmanın 6,1 milyar dolar değerinde 12 aylık proforma net rezervlerle sonuçlanacağını ve bunun da şirketin dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olacağı anlamına geleceğini söyledi. Take-Two Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick, “Bu stratejik kombinasyon, zengin bir yenilik ve yaratıcılık geçmişine sahip pazar lideri, çeşitlendirilmiş bir mobil yayıncılık platformu ile sınıfının en iyisi konsol ve PC serilerimizi bir araya getiriyor” dedi. Anlaşma ayrıca Take-Two’nun 2 yıl sonra yılda yaklaşık 100 milyon dolar tasarruf etmesine yardımcı olacak.

Zynga, geçen yılın başlarında Torchlight 3’ün arkasındaki stüdyoyu satın alarak bir satın alma serisindeydi. Şirket, kötü şöhrete sahip mobil oyun pazarındaki en popüler oyunları bulmak için bazen satın almalara güvendi. Yine de Take-Two, mobil endüstrisinin 2021 için 136 milyar dolar rezerve ettiğini ve şu anda yüzde 8’in üzerinde büyüdüğünü, bu yüzden de paranın orada olduğunu söyledi. Şirket, artık net rezervasyonlarının yarısını mobilin oluşturacağını düşünüyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar