Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilTanınan taşınabilir oyun Pokemon GO artık büsbütün Türkçe

Tanınan taşınabilir oyun Pokemon GO artık büsbütün Türkçe

Meral Erden: Tanınan taşınabilir oyun Pokemon GO artık büsbütün Türkçe 1

Yayıncılığını Niantic’in yaptığı Pokemon GO bildiğiniz gibi çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala en popüler oyunlardan birisi. Geçtiğimiz aylarda da Türk oyuncular için güzel bir haber paylaşılmıştı. Şimdi de bu güzel haber gerçekleşti.

Pokemon GO Artık Türkçe

Pokemon GO geçtiğimiz aylarda gelen duyurunun ardından artık tamamen Türkçe olmuş durumda. Geçtiğimiz gün de bu güzel haberi kutlamak için bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares de katıldı.

Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunu erişime açıldı

22 sa. önce eklendi

T4W’den Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına aylardır canla başla çalışıyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Fares daha sonra mikrofonu Zhang’a bıraktı. Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunuma Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladıktan sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını ilk kez Türk basınıyla paylaştı ve duygularını, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde dile getirdi.

Pokémon GO için Türkçe dil desteği şu anda aktif ve Eğitmenler Pokémon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Bu maceraya ister yeni başlayın ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, her koşulda yepyeni bir yolculuk sizleri bekliyor. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Mobil Oyunlar Haberleri
  • Popüler mobil oyun Pokemon GO artık tamamen Türkçe

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar