Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilTaşınabilir Oyun Monument Valley, Bu Yıl İçerisinde PC’ye Geliyor

Taşınabilir Oyun Monument Valley, Bu Yıl İçerisinde PC’ye Geliyor

Bağımsız mobil bulmaca oyunu Monument Valley, 2014 yılında iOS ve Android mobil cihazlar için, 2015 yılında da Windows Phone için piyasaya sürülmüştü. GameSpot’un paylaştığı ilgili habere göre mobil oyun 2022 yılında PC platformuna gelmeye hazırlanıyor.

Oyunun yönetmeni Jennifer Estaris, MobileGamer.biz’e serinin yaklaşmakta olan üçüncü oyunu hakkında konuşurken mobil oyunun bu yıl içerisinde PC için çıkış yapacağını açıkladı. Bununla birlikte serinin yeni oyunu için şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak oyunun devam eden iklim krizi konusunu ele aldığını söyleyebiliriz.

İnanç Can Çekmez: Taşınabilir Oyun Monument Valley, Bu Yıl İçerisinde PC’ye Geliyor 1

Oyunun yönetmeni Jennifer Estaris yaptığı açıklamada, “Bir sonraki Monument Valley hakkında daha fazla şey söyleyemem, ancak yaptığımız deneylerin güzel yanlarından bahsedebilirim. Orijinal Monument Valley, PC’de muhteşem bir performans sergiliyor. Bu deneyim bu yıl içinde piyasaya sürmeyi umduğumuz bir şey.” dedi.

Oyunda geçmişteki bir hata için af dilemek için optik illüzyonlardan oluşan bir dizi labirentte yolculuk eden Prenses Ida olarak oynuyorsunuz. 2017 yılındaki devam oyunu Monument Valley II de aynı illüzyon temelli bulmacalara sahip ve bir anne ve çocuğuna odaklanan çok daha belirgin bir hikaye anlatıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar