Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilTaşınabilir uygulama kullanımı arttı: Dünya, toplumsal medyanın esiri oldu

Taşınabilir uygulama kullanımı arttı: Dünya, toplumsal medyanın esiri oldu

Meral Erden: Taşınabilir uygulama kullanımı arttı: Dünya, toplumsal medyanın esiri oldu 1

Yeni yayınlanan rapor, karantina günlerinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkede mobil kullanımının artmakta olduğunu gösteriyor.

Hakkınızda en çok veriyi toplayan mobil uygulamalar

2 hf. önce eklendi

TikTok zirvede

Kullanıcılar, her gün uygulamalara dört saatten fazla süre ayırıyor. TikTok, dünya genelinde en çok zamanın tüketildiği uygulama olurken, Instagram 2022 ikinci çeyreğinde en çok indirilen uygulama oldu.

Türkiye daha az zaman harcıyor

Araştırma, Türkiye, Amerika, Endonezya, Singapur, Brezilya, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Kanada, Rusya ve İngiltere’deki iPhone ve Android telefon kullanıcılarının mobil kullanımını kapsıyor. İlginç olarak Türkiye, mobil kullanımın azaldığı iki pazardan biri. Türkiye ve Meksika’da %5 oranında azalma görülürken, Amerika dahil birçok ülkede en az %5 oranında artış göze çarpıyor.

Meral Erden: Taşınabilir uygulama kullanımı arttı: Dünya, toplumsal medyanın esiri oldu 2

Çalışma, 2022’nin ikinci çeyreği için en popüler mobil uygulama ve oyunları da gösteriyor. Instagram, Facebook, TikTok ve WhatsApp en çok indirilen uygulamalar oldu. TikTok, YouTube, Tinder ve Disney+ en çok zaman harcanan uygulamalar oldu. Facebook, ilginç şekilde hala en fazla aylık aktif kullanıcıya sahip platform. Facebook’u WhatsApp, Instagram, Messenger takip ediyor.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar