Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilTCL, Katlanabilir Akıllı Telefon Konseptlerini Sergiledi

TCL, Katlanabilir Akıllı Telefon Konseptlerini Sergiledi

TCL, Mobile World Congress (MWC) 2022 etkinliği kapsamında, bir dizi katlanabilir akıllı telefon konseptini sergiledi.

Şirketin tanıttığı katlanabilir akıllı telefon konseptleri arasında, TCL Ultra Flex ve TCL Fold n Roll modelleri bulunuyor. Şirket, MWC 2022‘de konsept aşamasında olan iki yeni katlanabilir akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Buna göre, TCL Ultra Flex modeli piyasaya sürülen ilk katlanabilir akıllı telefonlardan biri olan Royole Flexpai’ye benzer bir menteşe tasarımıyla gelen geleneksel görünümlü katlanabilir bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Ultra Flex modelinde yer alan menteşe, akıllı telefonun içe ve dışa doğru olacak şekilde her iki yönde de katlanmasına izin veriyor. Cihaz ayrıca, 8 inçlik bir PLD AMOLED ekrana sahip.

Meral Erden: TCL, Katlanabilir Akıllı Telefon Konseptlerini Sergiledi 1

TCL’nin henüz konsept halinde olan bir diğer katlanabilir akıllı telefon modeli ise TCL Fold n Roll. Cihaz, Galaxy Z Fold cihazı gibi açılan ve ardından 7 inçlik bir cihazdan 8,8 inçlik tablet benzeri bir cihaz haline gelen konsepti barındırmakta. Akıllı telefonun, TCL’nin geçtiğimiz yıl DTC’de sergilediği Fold and Slide cihazına benzediğini belirtmekte de fayda var. Ancak yeni modelin, önceki modele göre daha kompakt olduğunu söyleyebiliriz.

Meral Erden: TCL, Katlanabilir Akıllı Telefon Konseptlerini Sergiledi 2

Akıllı telefonun tasarımı, kapalı halde Galaxy Z Fold cihazını andırıyor. Ancak cihaz açılıp yan tarafında yer alan düğmeye basıldığında farklı bir tasarım karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte cihazın herhangi bir kalemi desteklemediğini de belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra TCL, müşteriler için uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefonlar yapmayı hedefliyor. Ancak bu katlanabilir cihazları uygun maliyetli hale getirmek zaman alabilir. Bununla birlikte şirketin, katlanabilir akıllı telefon konseptleri ile ilgili henüz fazla ayrıntı vermediğini de belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar