Salı, Ekim 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilTesla arabalar Türkiye'ye geliyor!

Tesla arabalar Türkiye’ye geliyor!

Elektrikli otomobil pazarının öncülerinden Tesla, Türkiye yolculuğuna 2018’de başlamayacaktı. Ancak ortaya çıkan sorunlar nedeniyle bu planlar bir süre ertelendi. Askıya alınan bu planlar şimdi yürürlüğe giriyor. Tesla Türkiye macerasına 2022 yılında devam edecek.

Elon Musk‘un CEO’luğunu yaptığı Tesla Türkiye’deki faaliyetler için kurulan “Tesla Motorları” isimli şirketin CEO’luğuna Kemal Geçer’i getirdi. Şirketin sermayesinde de 50 milyon TL’lik artırıma gidildi.

Tesla otomobiller Türkiye’ye geliyor!

İnanç Can Çekmez: Tesla arabalar Türkiye'ye geliyor! 1

Tesla dört otomobil modelini bu yıl içinde ülkemizde satışa sunmayı planlıyor. Şirkeetin popüler olan Model 3, Model S, Model X ve Model Y’yi Türkiye’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Söz konusu otomobillerin ne zaman satışa sunulacağı ise önümüzdeki dönemlerde açıklanacak. Şirketin internet sitesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Aydın, Balıkesir ve Sakarya gibi şehirlerin de adı geçiyor. Bu şehirlere Supercharger istasyonları kurulacak.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk bir süre önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yapmış Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Bu görüşmelerin neticesinde ünlü otomobil şirketinin planları gün yüzüne çıktı. Tesla’nın kollarını Türkiye’ye açmasıyla bir çok iş fırsatı da doğacaktır. Önümüzdeki günlerde aktif bir şekilde ilanlar görmeye başlayabiliriz. CEO olarak atanan Kemal Geçer, 2015 yılından bu yana Lufthansa Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan ve üç kez 40 yaş altı başarılı CEO ödülü almıştı.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar