Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok, Küçük İşletmeleri Bünyesine Katmayı Planlıyor

TikTok, Küçük İşletmeleri Bünyesine Katmayı Planlıyor

Genellikle Facebook ve Instagram’ın özellik çaldığı TikTok, bu sefer onlara benzer bir özellik ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Çin menşeili dev sosyal medya platformu, küçük işletmeleri bünyesine katmak için hazırlıklara başlıyor.

Şirket, ‘Follow Me’ isimli yeni ücretsiz programını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu program sayesinde TikTok’a aşina olmayan birçok yeni küçük işletme TikTok’a girebilecek ve içerik üreterek işletmesinin adını duyurabilecek.

TikTok’tan yeni ‘Follow Me’ özelliği

İnanç Can Çekmez: TikTok, Küçük İşletmeleri Bünyesine Katmayı Planlıyor 1

Şirket, TikTok’un iş ve yaratıcı araç yelpazesini, reklam ve tanıtım özelliklerini kullanmaya yardımcı olacak kılavuzların yanı sıra küçük işletme sahiplerine yardımcı olacak “Beni Takip Et” adlı ücretsiz bir program tanıttı.

Bugün yayınlanan Follow Me programı ile birlikte TikTok’un Meta’nın bünyesindeki Facebook’u terk eden genç bir nesil için bir sonraki büyük sosyal reklam devi olma emellerini bizlere iyice kanıtlıyor. Hatta Meta’yı fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram’ı bir TikTok klonuna dönüştürmeye çalışmaya zorluyor.

Tüketicilerin ilgi alanları değiştikçe milyarlarca dolarlık bir reklam pazarında yer almak için şirketlerin yapması gereken şeyler sürekli değişiyor ve bu değişimlere en iyi ayak uyduran sosyal medya platformu şüphesiz TikTok. Diğer sosyal medya uygulamalarının ondan kopya çekmesi de bundan. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar