Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok Spotify'a rakip olmaya hazırlanıyor

TikTok Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor

Insider’ın haberine göre TikTok’un ana firması olan ByteDance “TikTok Müzik” için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka başvurusunda bulunmuş durumda. Hizmet, kullanıcıların “müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine; canlı ses ve video akışı yapmasına; oynatma listelerinin kapağı olarak fotoğrafları düzenlemesine ve yüklemesine ve müzikler, şarkılar ve albümler hakkında yorum yapmasına izin verecek”

Aslında ByteDance’in Resso adında bir müzik akışı uygulaması zaten var, ancak bu uygulama yalnızca Hindistan, Brezilya ve Endonezya’da kullanılabilir durumda. Bu uygulama çalma listeleri, şarkı paylaşımı ve topluluk etkileşimi gibi ticari marka başvurusunda belirtilen bazı özelliklere halihazırda sahip.

TikTok Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor

Bunun da ötesinde, TikTok, Insider’ın belirttiği gibi, örneğin, Brezilya’daki kullanıcıları da Resso’da bulunan şarkının tam haline yönlendiriyor.

Ticari marka başvurusu önce Avustralya’da, ardından 9 Mayıs’ta ABD’de yapıldı. Şirketin böyle bir hizmeti Resso’ya dayandırmak niyetinde olup olmadığı belli değil, ancak ABD başvurusundan önce ticari markayı gerçekten kullanacağını göstermesi gerekiyor – bu yüzden Insider’a göre bu başvuru sadece bir “yer tutucu” işlevi görmeyecek.. Şirket ayrıca, diğer olası kullanım durumları olarak “eğlence, moda, spor ve güncel olaylar alanında canlı ses ve video etkileşimli medya programlaması yayınlayabileceğinizi” söylüyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar