Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetTikTok'un gençler üzerindeki zihinsel ve fizikî tesirleri araştırılıyor

TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel ve fizikî tesirleri araştırılıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: TikTok'un gençler üzerindeki zihinsel ve fizikî tesirleri araştırılıyor 1

TikTok‘un gençlerin zihinsel ve fiziksel sağlığı üzerindeki potansiyel etkisi Kaliforniya, Florida, Kentucky ve birçok eyalettin başsavcılarından oluşan bir grup tarafından araştırılıyor. Aynı zamanda platformun tüketici koruma yasalarını ihlal edip etmediği de soruşturulacak.

ABD’de TikTok’a inceleme

Başsavcılardan oluşan araştırma grubu tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında esas olarak ‘platformda harcanan süreyi ve platformla etkileşim sıklığını artırmak da dahil olmak üzere genç kullanıcı katılımını artırmak için TikTok tarafından kullanılan yöntem ve tekniklere‘ bakılacak.

Massachusetts başsavcısı Maura Healey yaptığı bir açıklamada: “Çocuklar ve gençler zaten kaygı, sosyal baskı ve depresyon sorunlarıyla boğuştuklarından, sosyal medyanın onların fiziksel sağlıklarına ve zihinsel sağlıklarına daha fazla zarar vermesine izin veremeyiz.” ifadelerinde bulundu.

Bir TikTok sözcüsü ise yürütülen soruşturmayı takdir ettiklerini ve sahip oldukları güvenlik ve gizlilik koruması hakkında bilgi vermeye hazır olduklarını söyledi.

Netflix, Rus devlet kanallarını yayınlamayı reddetti

1 gün önce eklendi

Soruşturmanın kapsamı şu an için TikTok‘la sınırlı görünse de aynı grup geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bilgilere göre Instagram’ın genç kullanıcılar üzerindeki potansiyel zararları konusunda çatı şirketi olan Meta’yı da araştırıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Sosyal Medya Haberleri
  • TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel etkileri araştırılıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar