Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilTogg’un yol haritası belli oldu: 5 model geliyor!

Togg’un yol haritası belli oldu: 5 model geliyor!

CES 2022 teknoloji fuarı tüm hızıyla devam ediyor. TOGG ise dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikle fuar alanında tüm ilgileri üzerine topladı. Şirket, bilinen sedan ve SUV modellerinin aksine herkesi şaşırtarak, 3. modeli olan konsept aracıyla boy gösterdi.

Togg, 2030’a kadar 5 model üretecek!

Togg, 200’den fazla Startup ile etkileşime girdiğini ve bunlar arasında bulunan yüzün üzerinde şirketle görüşme gerçekleştirildiğini söyledi. Ayrıca halihazırda 40’ı aşan anlaşma da sağlanmış durumda. Üstelik bu firmaların otomobil değil, teknoloji, e-ticaret, yazılım ve hatta oyun geliştiricilerinin de olduğu özellikle vurgulanıyor.

Şinasi Kaya: Togg’un yol haritası belli oldu: 5 model geliyor! 1
TOGG Transition Concept Smart Device 

Karakaş, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde (2030’a kadar) otomotiv sektöründe gördüğümüz tablonun şu ankinden çok daha farklı olacaklarını ön gördüklerini söyledi. Bu sebeple o noktayı hedefleyerek hazırlıklarını ve bütünsel bir yaklaşım sergilediklerini belirtti. Ayrıca kullanıcı deneyimi ön planda bir şirket olduklarını belirtti.

Bir dönem cep telefonları nasıl bir değişim ve gelişim sürecine girerek günümüzdeki akıllı telefonları ortaya çıkardıysa, otomobillerde de şu an benzer bir durumun, beklenenden daha hızlı bir şekilde yaşandığını söyledi. Ardından CES fuarı ve şirketin gelecek vizyonuyla alakalı gelen sorulara şu cevapları verdi:

Her şeyden önce bu oyunun içinde bizde varız dedik. Bu öyle herhangi bir otomobil yarışı değil. Yeni dünyanın ve yeni nesil iş yapma imkanlarının, yani mobilite ekosisteminin şekillendiği bir dönemde biz, iyi bir oyuncu olarak bu işi başından itibaren planlayarak ve örgütleyerek geldiğimizi vurguladık.

C segment SUV ile başlıyoruz. Bu araç önümüzdeki yılın 1. çeyreğinde yollarda olacak. Ardından 18 aylık bir geliştirme ve üretim süreciyle birlikte C-Sedan modelimiz gelecek. Arkasından bir hatchback olacak. Bu noktadan sonra programımızda nispeten daha kompakt yapıdaki B segment SUV modelimiz var. Son olarak ise farklı amaçlar için veya hafif ticari araç olarak da kullanılabilecek MPV’miz (Multi Purpose Vehicle) mevcut.

Model Araç tipi Tanıtım tarihi Beklenen çıkış tarihi Motoru
TOGG SUV C-segment SUV 27 Aralık 2019 2023 ilk çeyrek Elektrikli
TOGG Sedan C-segment Sedan 27 Aralık 2019 2024 3 ile 4. çeyrekte Elektrikli
TOGG Hatchback Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli
Belirlenmedi B-segment SUV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli
TOGG MPV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca isterseniz konuyla alakalı forum tartışmamıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar