Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilTurkcell, Wi-Fi 7'nin birinci testlerini yaptı

Turkcell, Wi-Fi 7’nin birinci testlerini yaptı

Ulaş Utku Bozdoğan: Turkcell, Wi-Fi 7'Nin Birinci Testlerini Yaptı 1 Turkcell, yüksek sürat ve düşük gecikme kıymetleriyle dikkat çeken yeni kuşak Wi-Fi teknolojisi Wi-Fi 7’nin birinci denemeleriyle muvaffakiyetle gerçekleştirdi. Wi-Fi 7 testlerinde elde edilen sürat açıklandı.

Turkcell, Wi-Fi 7 kablosuz ilişki teknolojisi sayesinde internet kullanıcılarına yüksek süratli internet sunacak. Kablosuz ağda 2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz frekans bantları birebir anda kullanılabilecek. Çoklu Temas Çalıştırma (MLO) teknolojisi sayesinde çoklu ilişkilerde her kullanıcıya geniş kullanım alanı sunulacak.

Wi-Fi 7 ne kadar süratli?

Wi-Fi 7 teknolojisi, hali hazırda meskenlerde yaygın olarak kullanılan Wi-Fi 5 teknolojisinden 13 kat, Wi-Fi 6 teknolojisinden ise 5 kat daha yüksek süratlerde indirme sunabiliyor. Ekstra modülasyon teknolojileri ile 46 Gbps’e varan hızlar görülebiliyor. Yüksek indirme suratı ve 100 kata kadar düzgünleştirilmiş düşük gecikme sayesinde kablolu kontağa muhtaçlık duyulmadan VR, AR, metaverse ve online oyunlarda gelişmiş tecrübe sunuyor. Bu teknolojinin sağladığı avantajla Turkcell, konut ve ofis içerisinde kullanılabilecek yeni kuşak servisleri de hayata geçirmeyi planlıyor.

Turkcell’in testlerinde 8 Gbps sürat elde edildi

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Turkcell olarak yaptığımız çalışmalarda Wi-Fi 7 teknolojisinde 8 Gbps üstü suratlara ulaştık. Bu sonuçlar bizlere mesken içerisinde halihazırda kablo üzerinden verilebilen suratların, artık kablosuz olarak da verebilmesinin kolaylaşacağını gösteriyor.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar