Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Fotoğraf Açıklaması Özelliğini Duyurdu

Twitter, Fotoğraf Açıklaması Özelliğini Duyurdu

Yaklaşık 16 yıl önce kurulmasına rağmen herkesin aklında kalan şablonunu korumayı başaran ve platforma konuşma odaları dışında çok da büyük özellikler eklemeyen Twitter, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Tweet düzenleme özelliğini uygulamaya eklemeyi planladığını duyurmuştu. Bu haberin 1 Nisan şakası olduğu anlaşıldıktan sonra ise yaklaşık bir haftadır platform, yeni özellikler ile gündeme gelmiyordu. Ta ki bugüne kadar.

Sabah saatlerinde blog sayfası üzerinden yeni özelliğini duyuran Twitter, paylaştığı görseller ile söz konusu özelliğin nasıl kullanılacağını da açıkladı. Buna göre artık Twitter’da görsellere resim açıklaması eklenebilecek. Açıklamalı görsellerin sol altında bir “ALT” rozeti bulunacak. Bu rozete tıklandığında görselin açıklaması açılacak.

Twitter, görsellere açıklama ekleme imkanı sunacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter, Fotoğraf Açıklaması Özelliğini Duyurdu 1

Twitter’da resim açıklaması nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Görseli Twitter’a yükleyin.
  • Adım #2: Görselin altındaki “Açıklama ekle” butonuna tıklayın.
  • Adım #3: İstediğiniz açıklamayı maksimum 1000 karakter olacak şekilde girin.
  • Adım #4: Kaydet butonuna tıklayın ve görseli paylaşın.

Görsele eklediğiniz açıklamayı görebilmek için görsel üzerindeki “ALT” butonuna tıklamak gerekecek. Bu sayede Tweet atan kişinin görsele bıraktığı açıklama görülebilecek.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar