Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor

Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni dönemde tüm platformlara getirmeye hazırlandığı özellikleri test etmeye devam ediyor. Kimi zaman sadece Android, kimi zaman da iOS kullanıcılarına sunulan özelliklerden en yenisi Apple iOS kullanıcıları tarafından denenmeye başlandı. Kullanıcılar, artık tweet’lere videoyla tepki verebilecekler.

Twitter, Retweet butonuna ek bir özellik getiriyor

Geçtiğimiz Perşembe günü resmi destek sayfası aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Twitter, , iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı grubu için yeni bir özellik başlattı. Bu yeni özellikle artık birinin gönderisini retweet ederken, aynı zamanda kameranızı kullanarak videolu bir tepki ekleyebileceksiniz.

Şinasi Kaya: Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor 1

Twitter tarafından tanıtımı yapılan bu özellik sayesinde, retweet butonuna tıkladıktan sonra üçüncü seçenek çıkacak ve ‘Tweet’i tepki ile alıntıla’ gibi bir ibare görülecek. Bu seçeneği seçtikten sonra kameranız açılacak ve retweet ettiğiniz gönderiye tepki vermek için kısa bir video kaydedilebilecek.

Orijinal tweet, videonun önünde yer alacak şekilde bir görselle sunulacak ve bu sayede etkileşim artırılmış olacak. Twitter, tepki videosunun maksimum uzunluğunun ne kadar olduğu hakkında herhangi bir ayrıntı vermemiş olsa da Twitter’a yüklenen maksimum süre sınırıyla aynı olması bekleniyor.

Tepkinizi çektikten sonra bu retweet, zaman çizelgesindeki tüm takipçileriniz tarafından görülebilir hale geliyor. Twitter, özelliğin belirli bir bölgedeki kullanıcılarla test edilip edilmediğini veya herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Peki sizler Twitter’a gelen bu yeni özellikle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar