Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter şifreli DM özelliğini kullanıma sundu! Tabi ki yalnızca paralı abonelere!

Twitter şifreli DM özelliğini kullanıma sundu! Tabi ki yalnızca paralı abonelere!

Bu durumun sırf erken sunum için mi olduğu yoksa şifrelemenin sırf onay işareti olan kullanıcılara sunulan özel özellikler listesine mi ekleneceği şimdi net değil. Şirkete nazaran şifreli bir sohbet için her iki kullanıcının da doğrulanmış olması gerekiyor.

Özelliğin kendisinde de ayrıyeten birtakım kıymetli sınırlamalar bulunuyor. Şifreleme küme mesajlarını yahut temaslar dışındaki rastgele bir medyayı desteklemiyor. Şirket ayrıyeten, kullanıcıların şifreli bir iletisi direkt bildirmesine müsaade vermiyor ve yardım sayfası, kullanıcıların “şifreli bir görüşme iştirakçisiyle ilgili bir problemle karşılaşırlarsa” hesapları başka farklı bildirmeleri gerektiğini tavsiye ediyor.

Twitter şifreli DM özelliğini kullanıma sundu! Tabi ki yalnızca paralı abonelere!

Son olarak ise şifreleme seviyesi, başka uygulamaların sunduğundan daha az inançlı görünüyor. Birincisi, ileti meta bilgileri şifrelemiyor. Ayrıyeten Twitter, “şu anda saldırganların bağlantısı gizlice ilettiği siber hücumlara karşı müdafaa sunmuyoruz” diyor ve şirketin şifreli DM’lerine iştirakçilerin haberi olmadan hala erişebildiği öne sürülüyor.

Şirket, bir yardım sayfasında, “Birisi, örneğin, berbat niyetli bir kişi yahut zarurî yasal sürecin bir sonucu olarak Twitter’ın kendisi şifreli bir görüşmeyi ele geçirirse, ne gönderen ne de alıcı bunu bilemez” diyor. Lakin şirket bu tıp istismarları daha “zor” hale getirecek iyileştirmeler üzerinde çalıştıklarını da kelamlarına ekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar