Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaİnternetTwitter Türkiye’de içerikleri engelliyor, Elon Musk: En yeterlisi bu!

Twitter Türkiye’de içerikleri engelliyor, Elon Musk: En yeterlisi bu!

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter Türkiye’de Içerikleri Engelliyor, Elon Musk: En Yeterlisi Bu! 1 Bilhassa girilen seçim sürecinde yanlış anlaşılmalara ve manipülasyonlara mahzur olmak gayesiyle gerisi arkasına Twitter içeriklerine karşı hukuksal yollara başvuruluyor. Twitter de yükümlülüklerini yerine getirmek ismine içerikleri engelliyor. Yaşanan gelişmeler Elon Musk ile bir gazeteci ortasında kısa bir tartışmaya neden oldu.

Twitter’de yasaklama tartışması

Türkiye’de resmi olarak faaliyet gösteren Twitter, düzenlemeler gereği gelen tüzel talepleri yerine getirmek durumunda. Aksi takdirde para cezası ve bant genişliğini daraltma üzere cezai müeyyideler uygulanabiliyor.

Twitter küresel alakalar hesabının Türkiye’deki mahkeme kararları sonrasında makul içeriklere engelleme getirdiğini duyurmasının akabinde Bloomberg editörü Matthew Yglesias, bunu muhalifleri susturma operasyonu olarak yorumladı ve Elon Musk’ın daha evvel yayınladığı bâtın evraklara gönderme yaptı.

Elon Musk ise editöre sessiz kalamadı ve “Aklını mı yitirdin Yglesias? Tüm Twitter erişimini darboğaza mı soksaydık?” halinde farklı bir karşılık verdi. Daha sonra ise şeffaf olmasını isteyenlere karşılık vererek Türk hükümetinin yaptığı talepleri sonraki bir vakit diliminde açıklayacağını belirtti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar