Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetTwitter, tweet'lerin altında görünecek yeni bir etiketi test etmeye başladı

Twitter, tweet’lerin altında görünecek yeni bir etiketi test etmeye başladı

Twitter, bir tweet’in yazarı yanıtınızı beğendiğinde görünen yeni bir “Yazar Tarafından Beğenildi” etiketini test ediyor. Android uygulamasında yeni etiketin görüldüğü iddialarını yansıtan ekran görüntüleri, Twitter’dan bir sözcü de doğruladı.

Şu ana kadar anladığımız kadarıyla, bir tweet’in yazarı bir yanıtı beğendiğinde, hem yanıtı bırakan hem de onu görüntüleyen diğer kişiler tarafından görülebilen bir rozetle işaretleniyor. Etiket dünya çapında test ediliyor, birçok ülkedeki kullanıcıların etiketi tespit ettiğine dair ekran görüntüleri paylaşılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter, tweet'lerin altında görünecek yeni bir etiketi test etmeye başladı 1

Yeni etiket, TikTok’un bir kullanıcının bir paylaşımına yapılan yorumu beğendiğinde yanına koyduğu “Yaratıcı bunu beğendi” rozetine benziyor.

Twitter’ın yeni etiketi, onu zaten kalabalık olan bir tweet’e dikkati dağıtan veya gereksiz bir ek olarak gören bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Öte yandan, bazı kullanıcılar, özellikle tweet’lerinin ünlüler gibi önemli bir kullanıcı tarafından beğenildiğini göstermek istiyorlarsa, bunu hoş bir ek olarak görebilirler. Bir tweet’in çok sayıda yanıt aldığı ve asıl göndericinin doğrudan yanıt vermek zorunda kalmadan bunlardan birkaçını vurgulamak istediği durumlar söz konusu olabiliyor.

Etiket hala test aşamasında ve Twitter’ın resmi olarak tüm kullanıcılara sunmayı planlayıp planlamadığı bilinmiyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar