Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'da Paralı ve Gerçek Mavi Tikleri Ayırabilirsiniz - Webtekno

Twitter’da Paralı ve Gerçek Mavi Tikleri Ayırabilirsiniz – Webtekno

Eylül 2022’de resmen Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, pek çok tartışmalı değişikliğe de ev sahipliği yaptı. Fakat bunların en başında aylar boyunca sürekli testlere tabi tutulan, Twitter’ı bir oyuncakmış gibi hissettiren mavi tik değişiklikleri yer aldı.

Mavi tik, tüm bu tartışmaların ardından artık sadece Twitter Blue abonelerine verilen bir rozete dönüştü (Elon Musk’ın sevdiği hesaplar haricinde). Bu durum gerçek onaylı hesaplarla parayla mavi tik alan hesapları ayırt etmeyi daha da zor hale getirmişken bugün, bu duruma yeni bir çözüm geldi.

Twitter’da hesapların mavi tik aldığı tarih artık görülebiliyor:

Şinasi Kaya: Twitter'Da Paralı Ve Gerçek Mavi Tikleri Ayırabilirsiniz - Webtekno 1

Twitter profillerine eklenen sadece bir satır ile hesapların güvenilirlik tartışmaları büyük oranda çözüme kavuştu. Artık bir hesabın ilk onaylandığı, yani ilk kez mavi tik aldığı tarih hesap sayfasında gözüküyor.

Bu bilgiye erişmek ise tartışmaların sürecek olmasına neden olacak bir şekilde sağlanıyor. Bir hesabın ne zamandan beri onaylı olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, o hesabın sayfasına girmek ve mavi tik rozetine tıklamak zorunda.

Tabii bu önlem Twitter anasayfasında sahte ile gerçek hesapları birbirinden ayırt etmemiz için yeterli değil. Ancak en azından bir yerlerden ipucu elde etme fırsatımız oldu.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar