Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu

Twitter’da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal kararlar aldı. Bunların en dikkat çekeni, doğrulama rozetlerinin paralı hale getirilmesiydi. Kullanıcılar, doğrulama rozetine sahip olmak için Twitter Blue abonesi olup, aylık ödeme yapmayı kabul etmeliydi. Üstelik platform, geçtiğimiz ay itibarıyla eski dönemden kalma namıdiğer mavi tikleri kaldırdı. 

Şimdiyse konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Twitter’daki eski doğrulama rozetlerini geri getiren bir açık tespit edildi. Kullanıcılar, bu bugdan faydalanarak mavi tiklerini geri alabiliyorlar. Ancak bunun da geçici olduğunu söyleyelim. 

Twitter biyografinizi güncellerseniz, mavi tikinizi geri alabilirsiniz

Meral Erden: Twitter'Da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu 1

TechCrunch’tan Amanda Silberling tarafından keşfedilen açık, aslında oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Geçmişte doğrulama rozeti almış bir hesaba sahipseniz ve bu hesaptaki biyografi bölümünü herhangi bir şekilde değiştirirseniz, eski mavi tikinizi geri alabilirsiniz. Bu arada; biyografide yaptığınız değişikliğin hiçbir önemi yok. İsterseniz tek bir boşluk ekleyin isterseniz sil baştan düzenleyin. Bug her durumda çalışıyor.

Mavi tik geri geliyor ama sayfayı güncelleyince yine gidiyor

Meral Erden: Twitter'Da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu 3

Ancak bu bugun diğer kullanıcılara nasıl yansıdığı net değil. Öyle ki biyografinizi güncelledikten sonra aldığınız mavi tik, sayfayı yenilediğinizde kayboluyor. Biyografi güncellendiğinde ise geri geliyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar