Çarşamba, Şubat 8, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetUkrayna'ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor

Ukrayna’ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor

Şinasi Kaya: Ukrayna'ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor 1

Şubat ayının son günlerinde SpaceX CEO’su Elon Musk, Starlink uydu interneti hizmetinin artık Ukrayna için aktif hale getirildiğini açıklamıştı. Aynı zamanda Musk, terminallerin de yolda olduğunu belirtmiş ve bu terminaller Ukrayna’ya ulaşmıştı. Ukrayna tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre önümüzdeki haftalarda ülkeye daha da fazla Starlink terminali sevk edilecek.

Ukrayna’ya daha fazla Starlink istasyonu gelecek

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte ülkedeki internet altyapısının büyük hasara uğramasıyla birlikte akıllara Starlink uydu internet hizmeti geldi. Ülkenin başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov‘un yaptığı bir paylaşıma yanıt veren Elon Musk, uydu internet hizmetinin ülke için aktif edildiğini söylemişti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, paylaştığı yeni bir tweetle önümüzdeki hafta, yıkılan şehirler için başka bir Starlink sistemi grubu alacaklarını duyurdu.

Tesla, Almanya’daki Gigafactory için şartlı onay aldı

1 gün önce eklendi

Elon Musk‘a Ukrayna’yı sözleri ve eylemleriyle desteklediği için minnettar olduğunu belirten Zelensky, Musk’la yaptığı görüşmede gelecekteki olası uzay projeleri üzerine konuştuklarını ancak bunun detaylarını savaştan sonra açıklayacağını belirtti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Diğer Haberleri
  • Ukrayna’ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar