Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunUnity: “PS VR2, VR Oyunlarını Yeni Bir Düzeye Taşıyor”

Unity: “PS VR2, VR Oyunlarını Yeni Bir Düzeye Taşıyor”

Unity’nin bu yılki GDC (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliğindeki “PS VR2 İçin Yeni Nesil Oyunlar Geliştirme” adlı sunumunun tamamı artık YouTube’da erişilebilir durumda. Gelecek yılın başlarında piyasaya sürüleceği iddia edilen Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik cihazı için oyun geliştirenleri hedefleyen sunum, bize teknoloji hakkında biraz daha fikir veriyor.

Unity Kıdemli Ürün Müdürü Bria Williams, Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik cihazıyla ilgili “PS VR2, daha fazla varlık hissi sağlayarak ve oyuncuların kendilerini daha önce hiç olmadığı gibi oyun dünyalarına sokmalarına izin vererek sanal gerçeklik oyunlarını yepyeni bir seviyeye taşıyor.” açıklamasında bulundu.

Sunum, PS VR2’nin 4K HDR olarak sunulan yüksek kaliteli görsel deneyimler ve 110 derecelik görüş alanı gibi özelliklerine değinilerek başlıyor. Sanal gerçeklik cihazının OLED ekranı, göz başına 2000×2040 çözünürlüğe ve 90 ya da 120 Hz akıcı kare hızlarına sahip. Aynı zamanda PS VR2, kullanıcıları içerisindeki entegre kameralar aracılığıyla izleyen başlık tabanlı kontrolcü takibi özelliği de barındırıyor.

Bria Williams, sanal gerçeklik cihazındaki geri bildirim teknolojisiyle ilgili olarak “Başlık geri bildirimi, oyuncunun oyun içi eylemlerinin hislerini güçlendirir. Bu, oyuncuları oyun deneyimine daha da yakınlaştıran dokunsal bir unsur ekleyen, titreşimli tek bir dahili motor tarafından meydana getirilir.” diyor.

Tüm bunların yanı sıra PS VR2, kullanıcıların göz hareketlerini de algılıyor ve bu nedenle cihazı kullanırken belirli bir yöne bakmak, ek bir etkileşim yönteminin meydana gelmesini sağlıyor. Williams bu özelliğin, yeni bir gerçekçilik düzeyi sağlayan artırılmış bir duygusal tepki ve gelişmiş anlatım sağladığını ifade etmiş.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar