Cumartesi, Ekim 1, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunUnreal Engine 5 Matrix Demosu Artık PC’de Denenebiliyor

Unreal Engine 5 Matrix Demosu Artık PC’de Denenebiliyor

Epic Games, geçtiğimiz Aralık ayında “The Matrix Awakens” adlı bir Unreal Engine 5 teknoloji demosu yayınlamıştı. Bu demoda oyuncular, Keanu Reeves ve arkadaşlarıyla birlikte son derece gerçekçi gözüken bir şehirde aksiyon dolu maceralar yaşayabiliyor ve şehirde gezebiliyorlardı.

Ancak The Matrix Awakens o zamanlar yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için kullanıma sunulmuştu. Artık bu teknoloji demosu, kısmen de olsa PC platformunda oynanabiliyor. The Matrix Awakens’ın PC’de oynanabilen sürümüne “şehir örneği” adı verilmiş.

Epic Games tarafından belirtilene göre şehir örneği, The Matrix Awakens’ı meydana getirmek için oyun motorunun yeni ve geliştirilmiş sistemlerinin nasıl kullanıldığını gösteren bir Unreal Engine 5 örnek projesi. Bu örnek proje, tıpkı konsollarda piyasaya sürülen versiyon gibi binalar, araçlar ve MetaHuman karakterlerinin yer aldığı bir şehirden oluşuyor, ancak bir farkla. Bu projede Neo, Trinity ve diğer Matrix karakterleri ve ögeleri bulunmuyor.

Şehir örneği projesi, Epic Games tarafından resmi şekilde bağımsız bir yürütülebilir dosya olarak kullanıma sunulmadı. Aslında bu, Unreal Engine geliştirme ortamında yüklenmesi gereken bir proje. Ancak geliştirici Victor Careil, bu projeyi normal bir oyun gibi paketleyerek bir dosya paylaşım sitesine yükledi.

Toplamda 17 GB boyutunda olan sıkıştırılmış dosyaları indirdikten sonra bir yere çıkarmanız ve demoyu oynamak için CitySample.exe dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Ayrıca demoda menü ekranı bulunmuyor. Bu nedenle eğer grafik ayarlarını değiştirmek istiyorsanız bunu GameUserSettings.ini dosyası aracılığıyla yapabilirsiniz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar