Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunValve’ın Yeni Oyununda, 2 Yeni Half-Life Oyununun İzleri Bulundu

Valve’ın Yeni Oyununda, 2 Yeni Half-Life Oyununun İzleri Bulundu

YouTuber Tyler McVicker, yaptığı veri madenciliği çalışması sonucunda, Valve’ın yeni teknoloji demosu Aperture Desk Job’un kodunda gömülü bir dizi ilginç şey keşfetti. GamesRadar’ın paylaştığı habere göre, McVicker’ın keşfettiği dört önemli şey şu şekildeydi:

  • Half-Life: Citadel
  • Half-Life: Alyx’in bir tür devam oyunu
  • Counter-Strike: Global Offensive’in Source 2 uyarlaması
  • Daha önce iptal edilen Portal boyama oyununun yeniden yapılması

Counter-Strike: Global Offensive’in Source 2 uyarlaması haricinde üç yapım da son derece dikkat çekici. McVicker, son YouTube videosunda Half-Life: Citadel’den bahsediyor. Ancak Aperture Desk Job’un kaynak kodunda diğer üç oyunla ilgili ne bulduğunu başka bir videoda açıklayacağını ifade ediyor.

Bununla birlikte McVicker’ın da belirtmiş olduğu gibi, Aperture Desk Job’un kodları üzerinde gerçekleştirilen veri madenciliği sonucunda keşfedilen oyunların hiçbiri, Valve tarafından resmi olarak onaylanmadı. Bu nedenle bu iddialara şimdilik şüpheyle yaklaşmak en iyisi gibi görünüyor.

McVicker, daha önce Half-Life: Citadel ile ilgili bilgileri Kasım 2021’de paylaşmış ve Half-Life 3’ün Steam Deck’e özel bir RTS/FPS oyunu olan Citadel nedeniyle rafa kaldırıldığına inandıklarını açıklamıştı. YouTuber’ın belirttiğine göre Citadel, Half-Life evreninde geçen RTS/FPS türünde bir co-op oyun ve Steam Deck’in neler yapabileceğini gösterecek olan Left 4 Dead, Alien Swarm ve diğer gerçek zamanlı strateji oyunlarının unsurlarını içeriyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar