Tekno Takip

Vivo X Fold Özellikleri Sızdırıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: Vivo X Fold Özellikleri Sızdırıldı 1

Vivo tarafından bu ay Vivo X Note ve X Fold gibi yeni X serisi amiral gemilerinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu cihazların daha önce Vivo NEX 5 ve NEX adı altında piyasaya sürüleceğinin söylendiğini de not olarak düşelim. Son olarak Digital Chat Station, Vivo X Fold katlanabilir telefonun tüm önemli özelliklerini paylaşmış durumda.

Vivo X Fold, Vivo’nun ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak gelecek. Yeni sızıntı, cihazın ön tarafında delikli tasarıma sahip kavisli bir kenar ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Ekranın 6.5 inç büyüklüğünde olacağı, Full HD+ çözünürlük ve 120 Hz tazeleme hızı sunacağı belirtiliyor.

Görünüşe göre X Fold, Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO’nun katlanabilir cihazları gibi içe doğru katlanır bir tasarıma sahip olacak. X Fold’un iç ekranı ise 8 inç olacak ve Quad HD+ çözünürlük ile 120 Hz tazeleme hızı desteği taşıyacak. İç ekran tasarımı söz konusu olduğunda, sağ yarısında bir delik ile donatılacak.

Vivo X Fold gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 çipsetinden alacak. Cihazın RAM ve depolama kapasiteleri hakkında ise bilgi bulunmuyor. Dahası, cihazın 80W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteği taşıyan 4.600mAh bataryaya sahip olacağı iddia ediliyor.

Sızıntı ayrıca, cihazın 50 MP ve 48 MP kamera, 2x yakınlaştırmalı 12 MP kamera ve 5x yakınlaştırmalı 8 MP kamera içeren dört kameralı bir ünite ile donatılacağını belirtiyor. Ön kameraları ise belirsiz. Son olarak cihazın ön ve iç ekranlarında ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcısı bulunacağını belirtelim.

Kaynak:  Technopat

Exit mobile version